зайкинята защо не дава на новородените да сучат

• D
    имам проблем две зайкини вече втори път се кучат и недават на малките да сучат и те след ден два умират защо
  • A
    ...изяде ли тази зайца бе човек?
  • L
    Това дране се нарича "на толуп" и цели запазване на кожата ,като гърлото не се прерязва,а се вади едното око или се разрязват ноздрите за да изтече кръвта. Но при условие,че изкупуването на кожи е практически нулево много лесен метод за дране е да се сцепи кожата на гърба и с двете ръце се хваща и се съблича заека,като се тегли в противоположни посоки.
  • Като малък четох една книга която дядо ми имаше - "Зайцевъдство" издателство Профиздат. Там имаше и специална глава за колене на зайци. Бяха предложени два метода: 1. Английски - заека се хваща за задните крака и се пуска да виси с главата надолу. Удря се с палка или метална пръчка зад тила за да се зашемети и след това се прерязва гърлото. 2. Френски - заека се поставя на маса, по корем, държейки го за задните крака с изпънати напред предни крака и пак се удря зад тила. След това се прерязва гърлото. Честно казано, не виждам голяма разлика в двата метода, но това пишеше в книгата. Заека след това се закача на ченгел за задните пищяли и се дере отгоре надолу като умелял касапин може да го одере само за минута-две. Кожата се освобождава от задните крака и отходни органи и с едно дръпване се сваля надолу. Успех
  • Веси, това да не ти е масаж! Тук става въпрос за чистокръвно убииство, трябва да си хладнокръвВеси, това да не ти е масаж! Тук става въпрос за чистокръвно убииство, трябва да си хладнокръвна! За кураж можеш да пиинеш 2 по 50 или 2 по 100, и действаш, като внимаваш заека да не те захапе за ръката, че става опасно. После го поливаш с бяло или червено винце на! За кураж можеш да пиинеш 2 по 50 или 2 по 100, и действаш, като внимаваш заека да не те захапе за ръката, че става опасно. После го поливаш с бяло или червено винце
  • С палка не е ли много брутално...?! Направо ми се повдига! Някой по-безболезен метод?
  • L
    Не знам дали е безстресов,но един от бързите и разпространени методи е удар зад ушите с палка,като заекът се държе надолу с главата за задните крака.
  • A
    Има колега..казва се "ТТ".Нищо не усещат и не се стресират,изобщо...Този метод се използва и при много други животни,като изключение прави бялата мечка,при нея се налага минимум един пълнител... [:dance:]
  • Има ли методи за бързо и безстресово убиване на Зайци?
  • A
    КОлко пъти да ти казвам-КОЛИ и ЯЖ...кое не разбра от това което ти написах??? [:slap:]
  • L
    Пипането на зайчетата няма никакво значение и не може да е причина.
  • D
    виж дали няма мравки в котилото,или си пипал зайчетата веднага след раждането ,огледай внимателно и за други причини които отблъскват майката
  • L
    Случва се при млади майки и след като се повтаря и не можеш да прехвърлиш малките при други майки-бракувай ги.
  • A
    според мен-просто са усвирепели от глад....
  • Забиваш сатъра, режеш главата и на кюфтета. Но преди това, за да не я боли, я удари с нещо по-главата за да се зашамати и да не я заболи, все пак не сме животни или някакви туземци, нали?!
  • zakoli gi we brato koi pe4eli a ako vi6 prez kriv makaron ti si

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Зайци

Колеги с каква ваксина ваксинирате, зайците, че в селото започнаха да умират. Или дайте с...

135 0

Търся зайцевъди по мярка 6.1-био 2014/2020

Привет колеги.Ние отглеждаме зайци и кандидатсвахме по марка 6,1 през 2015год. Бяхме вписа...

229 0

Умряха ми зайчета на 10 дни

Здравейте! Имаме малки зайчета-6 на брой (Белгийски великани),родиха се на 6 ти , живи и з...

239 0

Заек - очна инфекция

Здравейте, имам домашен заек, на който едното око започна да сълзи. Предписаха ми капки Ци...

359 0

Пазар за зайци

: Боримес изкупуваха зайци.

1802 1