препарат за троскот

• G
    Моля за съвет имам градина,с много троскот опитвах се да го \\\"отвъдя\\\" механично но не успявам обработвам я с малко култиваторче и явно така го рзвъждам повече.Една част е сята с картофи и малко царевица другата част не успях да насея и там има много троскот.
  • А
    Обадете ми се за вапроси 0899838398
  • V
    С "Арсенал" мога ли да унищожа дървета?
  • З
    "Едно ново мащабно изследване сред повече от 2000 души показа сега, че следи от хербицида масово се откриват в урината на германците. Авторката на проучването Моника Крюгер казва, че у 75% от изследваните германци остатъците от глифозат в урината възлизат на минимум 0,5 микрограма на литър, а това е пет пъти повече от нормата. При една трета от изследваните хора са открити дори концентрации между 1 и 4,2 микрограма на литър. Изследването показва освен това, че най-високо съдържание на глифозат има в урината на хора, работещи в селското стопанство. Значително по-ниски са нивата в урината на хора, които са вегетарианци, вегани или консумират предимно биологично чисти продукти. Голяма концентрация на глифозат е установена в пробите на деца и младежи. На какво се дължи това - не е съвсем ясно. Едно от възможните обяснения е по-различната обмяна на веществата в детския организъм, казва Моника Крюгер. Световната здравна организация е на мнение, че глифозатът уврежда генетичния материал на човека и вероятно предизвиква рак. Предполага се също така, че той "напада" хормоналната система, уврежда плодовитостта и влияе негативно на микроорганизмите в стомашно-чревния тракт." Да си знаете, защото вие сте част от причинителите. Намиране на алтернатива не е лесно, разбирам го това. Но пък ако това е цената за да имаме здрави деца, малко се замислете....
  • з
    Ужас.... Колко хора тровите с този Глифозат и вие не разбирате... Напишете на английски Глифозат и рак и се поровете малко... Това го причинявате на сънародниците си и на българските дечица!
  • V
    Искате ли по висок добив?С доказаното качество на птичата тор www.ecoreltd.com производство на органична тор насипно за листно подхранване и гранула за основно торене.тел. 0884799337 ПРЕДИМСТВА НА ПРОДУКТА - минералните торове,както и композитните се усвояват от растенията с 30-40 процента т.е. при съдържание на полезни елементи(N , Ph, Ka) 20 % ше се усвоят не повече от 7-8%,а в съшото време предлагания от нас продукт се усвоява от растенията 100 %.Действието на минералните торове е краткосрочно,действието на нашия продукт е дългосрочно.При използването на минерални торове се образуват химични съединия , които са вредни,а понякога и опасни за здравето на човека.При нашия тор няма този проблем
  • N
    Колеги какви препарати ползвате срещу плевели в поникнал бостан.Имам и малко троскот затова се включвам в тази тема , но повето са широколистни - поветица и др.
  • M
    a roskot v yagodovo nasajdenie
  • V
    аз с 16 литра пръскам 5 декара-други с 16 литра пръскат 2 ара. важното е да е напръскано добре без препарата да се стича. правиш една суха тренировка с вода и после слагаш разтвор за толкова колкото си напръскал щ
  • Колко литра готов разтвор (Хербицид+вода) покрива един декар?
  • sei go lucerna
  • V
    за къпината ако е полския вариант 1,5 литра за храстовидните видове не по малко от 2 литра на декар,но аз пръскам с 3 за по сигурно. с малко вода като направи 25 30 см леторасти. според мен е задължително да се пръска през пролетта защото есента няма ефект пробвал съм.
  • V
    достаъчно качествен глифозат има на цена 8 лева в 5 литрови туби или 7 лева за 200 литра бидон.
  • K
    Хора , вие май не четете какво ви пишат ! Има един израз "системна борба с хербициди" т.е. не става с едно пръскане ! Иска се всяка година поне по 2 пъти , ако искате да нямате плевели ! А относно препаратите сега има повече от достатъчно , но съвета ми е - не търсете нещо евтино а качествено , защото ако дадеш 3-4 пъти по 8 лв е повече отколкото 2 пъти по 10 ! Раундъп-а унищожава всичко зелено , дори дървета Дозата я пише на всяка опаковка
  • Раундъпа унищожава ли къпини и каква е дозата за тях?
  • Здравейте, искам да попитам безвреден ли е раундъпа за охлювите?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

телен червей

цецо: пълен боклук е тоя натуралис мин година го полэвах

598 1

Пръскане за трева

kiko: Ходи до някоя агро-аптека ще ти кажат там.

2116 3

Пръскане на краставици с нуреле

stefka66: Здравейте,не е нужно да спазвате този срок,но нуриле не помага от опит знам.Пръсках с мосп...

7267 3

Мандарина - пожълтяване

petarkadakevliev: Аз имам подобен проблем, с лимон и мандарина. Препоръчаха ми също този акарицид, сигурно д...

3324 3

Билка срещу белокрилка

bilkobegins: Белокрилка - разтвор от мек сапун, сернокисела глина

5892 5