болест на прасковите дръвчета

• M
    От една седмица при нас всеки ден вали.Не зная дали от дъжда или от това че изобщо не съм пръскала дръвчетата листата на прасковите са нагъгрени и като че ли лепнат.Дайте съвет какво да направя мога ли изобщо да ги спася с някакъв препарат или вече е късно.
  • M
    Благодаря !Да листата са зачервени -имат червеникави петна.
  • K
    Ако започнат и да придобиват червеникав оттенък това е къдравост ! Пръскай със Скор и не се плаши ! Обаче много е важно да нагласиш дозата
  • I
    Вероятно става въпрос за къдравост по прасковата. Пръска се с мед съдържащи препарати като Фунгуран, Шампион и др. Сега може да напръскате и да спасите новите листа, на засегнатите вече нищо не може да направите.Борбата с къдравоста започва още от късна есен става и с бордолезов разтвор за унищожаване на зимуващите спори

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

телен червей

цецо: пълен боклук е тоя натуралис мин година го полэвах

602 1

Пръскане за трева

kiko: Ходи до някоя агро-аптека ще ти кажат там.

2116 3

Пръскане на краставици с нуреле

stefka66: Здравейте,не е нужно да спазвате този срок,но нуриле не помага от опит знам.Пръсках с мосп...

7271 3

Мандарина - пожълтяване

petarkadakevliev: Аз имам подобен проблем, с лимон и мандарина. Препоръчаха ми също този акарицид, сигурно д...

3325 3

Билка срещу белокрилка

bilkobegins: Белокрилка - разтвор от мек сапун, сернокисела глина

5893 5