Кой ще каже за разхода на ЮМЗ?

• A
    kolegi bihte li mi kazali kakuv e razhoda na 1 dka pri orane na jumz starata kabina
  • V
    бута ли се този кютюк.
  • M
    Е как какво бре колега--ше буташ [:slap:]
  • V
    миналата година си правих експеримент за зеленчука с две по 25 на няколко места мерих под 30 см не показваше. 4,5 литра на декар барабар с транспорта който ми е около 5км. проблема при дълбоката оран с малко плугче е, че не се обръща като свят почвата, щот минава над отметателната дъска. мислех да слагам крила за целта, но така си и отиде. сложих нови длетовидни лемежи от тия с допълнителната планка и два чувала пръст и на 4-та бавна си опатках нивичката. вярно на ден 10 декара, ама кой ме гони. стига да ме ухапят и на 40 см мога да ора ама с едно тяло кво като е юмз и ми е батко.на равното няма грижа. вие ме научета на баира кво да правя
  • M
    ако има кой да ти нагласи плуга по малко ще гори трактора,ако караш с блок на юмз отгоре на плуга зорлем да се набива и 5 на декар ше гори а за почвата и влагата е най прав колегата
  • M
    Koлега колкото му сипеш все ше го изгори.Аз съм падал до 1,7л на дк при 20см,но съм стигал и при 4л дк 20-23см.Най вече зависи от влажноста и каегорията на земята,но средно гори около 2-2,5л. А и много зависи от плуга дали е троика или четворка.Аз мисла да купувам сега от тия турските 3*30 -за мойто ЮМЗ
  • K
    Колегата velimirdonchev е най-прав! Само ми е интересно това ЮМЗ дето оре на 30- 32 см ! Стигал съм малко под 5 литра на дка с 3 корпуса ! Но до 30 см не съм стигал
  • V
    от 1,75 до 4,2 литра. зависи изключително и само от дълбочината и състоянието на почвата. ако ореш с 4 тела на 10 см няма да стигне 2 литра ако отеш на 30-32 см с двойка минава 4 литра. с троиката на 20 см е посредата. важното е така да подбереш броя на телата и дълбочината, че да не буксува. което можеш да го разбереш на място има няколко начина да намалиш буксуването, гуми с вода допълнителни тежести различно разстояние между колелетата по ниска лява гума и още няколко хитрини. ЮМЗ-а няма равен на равно и няма по пиклив трактор на баир
  • D
    Зависи от качеството на горивото!
  • L
    ако купуваш гориво от бензиностанция е толкова.Преди време купувах уж по-евтино стигах и до 4л
  • B
    kolega tuk pri na imam kolegi i sam gi pital kolko gorqt na dekar pri oraneto imi kazaxa 4e ot2.5L/dk ie stigalo do 3L/dk
  • D
    2,5- 3 litra
  • A
    kolkoto mu sloje6

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

JD 6420 проблем в навеса

димитров: сьщият го имам сьс същия проблем поправиха го но не напълно сега вдига от копчето но не па...

36 2

Мнение за трактор Deuts Fahr 5080d

Правя тази публикация с цел помощ... Един колега от моя край ще взима нов трактор и иска...

45 0

Беларус ЮМЗ-6КМ

solun1: Ползвал съм акумулатори на МОНБАТ 12в/180а и пусков ток над 1200а - на ЮМЗ и на МТЗ82. Зим...

215 2

Беларус 921

Здравейте колеги.Имам въпрос за беларус 921-лозарски на старо,който се продава и имам инте...

103 0

Владимирец

Здравейте, търся да си купя тапата на отдушника на навеса, която е и нивомер.

100 0