Какви ще бъдат изискванията за кравефермите?

• C
    nqkoi moje li da mi kaje kakvi 6te badat eziskvanqta za kravefermite
  • _
    Ок,Благодаря за инфото [:slap:]
  • M
    ДА!!! Проектирането ще ти излезе повече от строителството,но такива са законите.
  • _
    Имам земя със статут за кравеферма за 100 крави и значи без проект от лицензирана фирма нищо неможе да се строи така ли да го разбирам.
  • M
    Последствията ще бъдат като при митничарскто село.Не се строи дори тоалетна без проекти, има закон за териториалното селищно устройство, по другия ред, дето питаш идва фадромата......
  • _
    Колеги,запознати ли сте дали мога да строя кравеферма по ЕИ 1-категория без да наемам проектант за тази цел и какви ще са последствията например.
  • I
    Единствените, които могат да ги правят тези работи са проектанти, иначе всеки може да го сметне, но никой проверяващ няма да седи на обекта 1 година за да гледа дали ще го напълниш, а иска да види съответен брой печати и подписи.
  • M
    Колеги,има ли някой,който вече е изградил модерно торохранилище?
  • T
    Знае ли някой кой трябва да ми изчисли големината на торохранилището и каква е процедурата по изграждането му?Благодаря!
  • M
    Как ще се оправяме с торохранилищата. Само проектирането е хиляди левове, а субсидии не дадоха,поне да пуснат линия за нисколихвен кредит...
  • Z
    Мирчев е прав
  • M
    Знам,какви са изискванията в момента,но какви ще бъдат,зависи дали ЕС ще реши да тури кепенците и на първата категория и да закрием говедовъдството изцяло.Съветвам те да изчакаш поне година,когато вероятно ще стане ясно дали инвестицията,която ще направиш има шанс някога да ти си върне.Ако до сега нямаше беден и гладен кравар,то тепърва ще има-вервай ми!
  • Z
    Не се шегувам, трябва в нета да има статии на проф.Дарджонов ,виж ги .
  • A
  • Z
    ако почваш от 0 , 8-10 000 на глава, за сгради,земя под нея,смяна на предназанчението и ,животни техника и с малко късмет и намериш и хора да работят вътре си готов да плащаш данъци на милата ни родина

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

217 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

295 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

145 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

286 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

705 0