Преснотелката ми не може да стане!

• J
    kolegi bixteli mi dali savet po edin vapros kravata mie presnotelka i sega ne moje da stane ina4e pravi opiti da stane no mnogo malko nei dostiga ina4e qde lakomo kakvo da pravq taka e ve4e 3 den blagodarq
  • J
    v4era q dignax sas libetka i sega xodi no samo vav obora po4nax daq doq po 2 litra na 3 pati i sega neiska da lqga cqla no6t e stoqla prava [:slap:] mersi na vsi4ki
  • F
    може да е имала проблем при раждането.ако не се е отелила сама а с чужда помощ ,ако сте дърпали много има вероятност да се увредят едни нерви,които я парализират от кръста на зад ако не може да си движи задните крака не може да ги свие опитаите с едни щипки които хващат задните лопатки и я вдигат.имат ги ветеринарите акои с тяхна помощ не може да стои на краката си особено на задните не е от липса на калций засегнат е нерв.карай я на кланица докато не е отслабнала въпреки че се храни добре.а пък ако вече е станала още по добре ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ!
  • F
    какво става стана ли кравата
  • M
    Колега,това е характерно за високопродуктивните животни,когато по време на бременността не им се дава фураж и добавка от витамини и минерали.Щом ветеринаря и е слагал система предполагам кравата ще стане,но може да е засегнат и някакъв нерв.Имах случай с юница,която не можеше да стъпва на десен заден крак след отелването,но вет.лекар и постави инжекция и след един ден животното си стъпи на краката.
  • R
    Колега, слагай системи. Принас имахме този проблем с една крава 2 години подред, но след системата се изправя. Колкото повече се залежи животното толкова по-зле. Не се притеснявай спасение има,но съвет от мен е да събереш няколко човека и да се опитате да я изправите като и помогнете, защото лежейки ще се обездвижи. Щом казваш че иска да се изправи значи ще успее. Извикай си ветеринарния лекар, сложете и една система и след час се опитайте да я вдигнете. Предполагам, че ще стане. Успех!
  • _
    Колега,аз имах същия проблем с най-млечната ми крава в село имахме един много добър вет.доктор но,беше доста възрастен и вече не е сред нас бог да го прости.Той и даваше лекарства та кравата стоя около 10 дни и тогава чак се изправи просто минах и вече отегчен я ритнах леко и тя се изправи.Аз бях шах и мат.Така че,МОЖЕ и да стане но....ти си решаваш.КЪСМЕТ И ДАНО КРАВАТА СТАНЕ
  • J
    zdravei pakarina .nqma takiva simptomi izprajneniqta i sa normalni,qde i dori se izpravq leko na prednite kraka no do tam i pove4e nemoje ve4e 5 dena .AZ sam ot Gabrovo ikravata sa6to e kyvana ot tozi region i imam o6te 3 kravi i sam smenil o6te tolkova i dosega ne sam se zblaskval s takav problem........
  • P
    Виж има ли ранички вътре в носа и кръв по лигавицата, виж телето дали са му синьо-лилави венците и следи фъшкиите...ако изстрелва диария на половин метър отпиши го ... в кой район си и от къде имаш кравата, скоро купувал ли си крави и от къде? Това са характерни симптоми за мукоза и ринотрахеит има комбинирани ваксини , но не подлежат на лечение...
  • I
    на6ата яде6е 1 месец като здрава но неиздаржа
  • J
    mislq dai dam nqkolko dena 6ans o6te i napravo kam rodopa davami nadejda 4e qde lakomo i e jiznena bodra daje i davam zaxar i kolastra
  • I
    колега преди 4 години се слу4и са6тото с моита крава бе6е на 4-то теле виках 7 разли4ни доктора и ни6то вдигахме е с колани пуснем ли я и пак пада няма лек неискам да те пла6а но е така.
  • J
    az vikax idva dva pati i 2 pati slaga kalcii i atibiotik slagam i vav foraja kalcii ina4e e jiznena mersi
  • J
    Жоре това е опасно за животното. Викай задължително ветеринаря да и слагате калций и глюкоза. Ако не вземеш мерки ще загубиш животното. Това е следродилна пареза. Прочети това: http://www.bgvet.org/animals/farm/s/dis/coma.php

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Санкционират

Иван: трябва до 30.09.2020. продажба и тези 3 животни не трябва да си ги подавал за субсидии

78 1

ЖИВОТНОВЪДНАТА МАФИЯ / лъжите на пишман "животновъдите".

Ако търсите работа във ферма /животновъдство, бягаите далече от тая обява: "Търся 1 или 2...

208 0

Фолио и мрежа за балиране

dipl.eng.Yordanka Nacheva: Здравейте г-жо Петрова Ние ПОЛИФОЛ ЕООД предлагаме мрежа и фолио за балиране Продуктите...

58 1

Проблем със влизането на скоростите на ЮМЗ 6-Л

Тодор: Най вероятно съединителя да не ти отделя добре

83 1

Българско сиво говедо

Kris1973: Ако някой може да помогне Благодаря.

188 1