овце ,новосъздадена за мляко

• K
    Колеги споделете нещо за тази породаhttp:www.zooferma.com/newly_created.html ,някой има ли такива овце и какви са отзивите за тази порода
  • A
    Относно това с абортите вижте ги за бруцелоза
  • V
    здравейте момчета.не ви ли е станало ясно че такава порода няма. това е измислица на старата генерация учени, които вече слизат от сцената.за какви отродия говорите като няма порода-те идват след това.няма никакви фенотипни еднакви признаци. за генетичното съдържание няма защо да говорим. в момента ви казвам, че в България нямаме породи-имаме само представители на породи. така, че колега хвърли пари да си избереш добър коч и стискай палци да е подобрител по признака които искаш да подобриш. Долу горе играеш на руска рулетка или бъркаш в чувала с........ Успех
  • C
    В института в Карнобат също има стадо от тази порода
  • K
    толкова ли е нова тази порода ,че нямате впечатления колеги ,Данчев решил съм да се пробвам с 5-6 овце та за това питам
  • M
    Абортите не са в следствие на грешки при създаване на самата синтетична българска млечна,ами са в следствие на някъкво заболяване.За съжаление в последните години се забелязва тенденция към увеличаване на тези заболявания.Заразна агалаксия-в трите и форми,ентеротоксемия и др.Ваксинирането и обевпаразитяването трябва да са задължителни мероприятия иначе животновъдството си отива за съжаление.
  • D
    Качаков,овце ли ще завъждаш?
  • K
    точно тази имах пред вид Мирчев ,но информацията е много оскъдна за тази порода иначе имам познат който си взе десетина овце и едно кочле от тази порода но се оплаква ,че много са абортирали а между другото опашките на овцете и коча не са окосмени което е предпоставка , че има май нещо от фрезийците
  • M
    Предполагам имаш в предвид създадената "синтетична популация българска млечна"?Има шуменски тип,видински и т.н.Всичко зависи до колко е участвала при създаването породата източнофризийска или аваси.
  • K
    извинявам се но не мога да се оправя с линка ,става въпрос за новосъздадената порода на Шуменския институт

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

165 0

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

178 0

Овце без мляко

Здравейте, колеги имам следния проблем Овцата се агни има направен съд ,но няма никакво...

294 0

1 био ЖЕ

Агри.БГ: Здравейте, Няма промени в пресмятането (поне към момента не са упоменати). Съгласно § 2з...

127 1

Българска порода за месо

Здравейте фермери пиша ви защото имам един въпрос на който не мога да си дам отговор а и...

457 0