Капково напояване за съвзем малка градинка

• A
    Имаме малък парцел, недалеч от града. Искам там да си насея домати, краставици, чушки, маруля, царевица, лук и още разни такива. \r\nГрадинката ще е с размер 13Х8 метра.\r\nМястото е много сухо. Има ток. Ще бием сонда. Водата е на около 45 метра под земята.\r\n\r\nТъй като смятам да ходя най-често веднъж седмично - искам да направя някаква автоматична система да полива. Препоръчаха ми да разпитам за капково напояване.\r\n\r\nКакъв е разхода на вода на час за това място? Постоянно ли трябва да тече капковото напояване? Не ми се ще помпата да работи нон-стоп. Възможно ли е да се сложи резервоар? Колко ще струва цялото това удоволствие? \r\nМерси \r\n\r\nP.S. На снимката - от мястото на фотографа до бараката ще е зеленчукова градина. \r\n\r\n
  • L
    abrakadabra, какво стана с сондажа, направи ли така желаното стопанство? Сподели какъв е резултата .
  • нормата на поливане се определя от културата и етапа от развитието и като и от състоянието на почвата ,това определя и работата на помпатане е задължително да работи постоянно.След помпата се слага хидроциклон,който улавя песъчинките и не запушва капковите маркучи,на тази дълбочина може да се вади вода само с потопяема помпа.Сондажа е желателно да ти го направят професионалисти да ти монтират тръбата оттрани да я укрепят с филц и най-важно със специална машина еърлифт да ти прочистят сондажа от пясък,да сложат промит филц на дъното и да ти изчислят дебита на водатаи да определят до къде стига водния стълб.
  • A
    Мерси! 1. Капковото постоянно ли капе или само отвреме на време се пуска помпата да се напои градината? 2. В твоя вариант помпата постоянно ли трябва да работи? 3. За 45 метра сонда само потопяема помпа ли ме урежда? 4. Трябва ли да слагам някакви филтри на водата преди да влезне в маркучите за капково? 5. Какво рискувам с по-евтин сондаж? Какво трябва да попитам сондьора преди да започне? Как да избера сондьор? 6. Колко вода трябва да подавам на краставици, домати, чушки? Има ли разлика - например ако някоя култура консумира повече вода? Трябват ли различни маркучи тук? 7. Има ли друг, по-удачен вариант за напояване, като се има предвид че ще ходя до градината най-много 1 път в седмицата? Мерси! Хайде да видим дали има някой специалист да отговори, да направи оферта и да ми вземе парите
  • КАПКОВОТО ЗА ТАЗИ ПЛОЩ Е ОКОЛО 300ЛВ И ЕДИН ХИДРОЦИКЛОН ЗА ОКОЛО 500ЛВ ПОМПА СВЕСТНИТЕ ЗА ТАЗИ ДЪЛБОЧИНА СА ОКОЛО 700 И НАГОРЕ.НЕ ТИ Е НУЖЕН РЕЗЕРВОАР АКО ИМАШ ПРИЛИЧЕН ДЕБИТ КОЙТО МОЖЕ ДА ЗАХРАНИ ПОМПАТА.НЕ СЪМ СИГУРЕН,ЧЕ ЗА ТАКАВА СУМА ЩЕ ТИ НАПРАВЯТ ЧИТАВ СОНДАЖЕН КЛАДЕНЕЦ ТЪРСИ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ ЗА ТОВА.
  • A
    Сонда ще се бие тъй или иначе. Дадоха ми оферта за 60 лв на метър. А ако не излезе вода - 30 лв/м :( Моля, говорете по темата! Edit: Ще поливам краставици и домати. Просто хидропоничните мутанти, които се продават на пазара не ме устройват.
  • Ако имаш нещо да казваш по темата казвай го. Ако само ще шумиш - бегай.
  • ти ме уби за една педя място сонда 45м.Аз правих такава и ми излезе 10000лв и сума ти ядове.Ако това те устроива незнам сигурно ще поливаш нещо извънземно.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Лук

Кога се тори земята преди да се посее лукъ?И да ли се тори изобщо?

649 0

Моля за съвет относно сеитбата на лук

proba: За това като се ходи на училище се учи Математика! Ще ти направя задачката като за пети к...

1614 2

Препоръчайте ми Агроном за зеленчуци

Колеги,моля ако някой има имформация за специалист агроном при зеленчуците да я сподели!...

7271 0

Чесън през Март - споделете опит

jordan05: Има есенен чесън ,има и пролетен.. Ако сега засееш есенен чесън ,ще стане едноглав,нещо ка...

2458 2