Годишна данъчна декларация

• R
    Колеги моля ви за помощ! Става въпрос за Земеделски производител, което е физическо лице, занимава с отглеждането на овце. Има доходи от мляко, за което имам документ от фирмата, която е изкупувала млякото. Има получени две субсидии - едната е получена в края на 2010 година, а другата през март.2011год. Получава две уведомителни писма през м.02.2011г. и м.03.2011г., които пише, че едното подпомагане от СЕПП е за кампания от 2009 г. (тази сума я получава през 2011 г.), а др. подпомагане е за кампания 2010 г. Той се самоосигурява на 240 лева на високия процент. Всеки месец до 10-то число си внася осигуровките. Как трябва да попълня ГДД и Приложение 3? Трябва ли да взимам някакъв документ от банката за получените субсидии? Благодаря на всички, които ми помогнат!
  • Подаваш коригираща декларация, разликата си я приспадаш от това което трябва да внасяш за 2011.
  • ако излезе наредбата в държавен вестник зо края на месеца,данъчната декларация ако сме я подали какво да правим?Разликата в изчисленията на данъка са доста различи
  • не е вярно,че няма нищо общо -приходната част се намаля и с осигуровките.но Адриана е права -изчакайте няколко дни зада видим какво точно ще обнародват в ДВ
  • A
    Не давай грешни съвети
  • ГОДИШНАТА ДЕКЛАРАЦИЯ НЯМА НИЩО ОБЩО С ОСИТУРОВКИТЕ.АКО ЗНАЕТЕ ТОЧНАТА СУМА ОТ ПОЛУЧЕНА СОБСИДИЯ И ПРОДАДЕНО МЛЯКО,60% ПРЕСПАДАТЕ РАЗХОДИ И ВЪРХУ ОСТАНАЛИТЕ 40 % ВНАСЯТЕ ДАНЪК.ТОВА СЕ ПОПЪЛВА В ПР.3.НО КАКТО ВИ ПОСЪВЕТВАХА ИЗЧАКАЙТЕ ДА НЕ БИ ДА ИМА ПРОМЯНА ЗА ЗЕМ.ПРОИЗВОДИТЕЛИ
  • A
    Не знам какво имаш впредвид под "тази година", но от 2004г.регистрираните ЗП не изравняват осигуровки
  • А вярно ли е,че тази година трябва да довнасяме осигуровки,ако доходът след приспадане на облекченията и осигуровките,надхвърля осигурителния праг за годината/т.е. по-голям е от 240.12/?
  • Здравейте! Изчакайте още два - три дни. Миналата седмица бяха приети промени в Закона за данъците върху доходите на физическите лица на второ четене.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

212 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

291 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

142 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

285 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

702 0