Възможно ли е това :))

• Z
    Разбрах , че може да чертаеш ливади и пасища без да си регистриран като земеделски производител!
  • S
    Интересно как, малки ,скапанин чове- чета, знаят за какво говорят?
  • Z
    Не ми харесва анонимноста, ама няма значение , и аз от утре в тъмното тогава.Ама ще е малко трудно имаме квоти,фактури и други дребни пречки ,но ще оцеляваме
  • A на този от който си купил сеното данъчните какви разходи ще му признаят.
  • Z
    Съжалявам за мнението ти, за твоите колеги,но един закон които толерира сивата икономика е учудващ.Пробваи да си купиш сено,слама или зърно от такъв бенифициент, какъв документ ще ти даде фактура или извинителна бележка пред данъчните!
  • Прав си щом има хора да защитават този порочен вариант за субсидиране! Може да няма и 1 евро :(( Представете си 1 бенефициент наказан с глоба и 3 год. да не чертае от къде ще му бъдат прехванати като в закона (не знам кои обслужва)пише че се удържат от бъдещи вземания и на третата година се анулират ! [banan-kufee]
  • Струва ми се че догодина ЕС и едно евро няма да дадат ,но затова няма да са виновни ЗП.Както не са виновни и за досегашните грешки.
  • Интерестното в това , че може да чертаеш без да си ЗП , [:duel:] там се разпределят повече от 1 млрд.Ако си животнодъд обаче трябва за 70-80 млн. лева да си регистриран и хиляди подписани декларации.
  • Е това вече е истината.
  • Абе, хора, вие като че ли за пръв път чувате за директни плащания ? Чудя се какви хоора пишат в този сайт !!! Естествено, че можеш да чертаеш всичко - и ниви, и пасища, и ливади, без да си регистриран като ЗП. От самото начало на субсидирането е така и това не се е променило и сега. Има си наредби, почетете малко ! Има си страница на ДФЗ с цялата нормативна база за плащанията на площ. А що се отнася до облагането на субсидиите - то се изписаха цели повести за това в този форум. Да, облагат се, от миналата година. И се обагат както за регистрираните земеделски стопани, така и за нерегистрираните, които получават субсидии, но с различна ставка. Записано е в закона за облагане на доходите на физическите лица, който пък се промени преди три дни. ЧЕТЕТЕ ! То не може само да чертаеш и да взимаш пари.
  • ОТ кога върху очертани ливади и пасища се плаща осигуровка и данък! Къде е записано това?
  • пак подаваш данъчна декларация,и плащаш данък,ако си добросъвестен гражданин.макар и да неси регистриран
  • Z
    То това си е чиста далавера не плащаш осигуровки така нямаш и данъчни задължения! [:slap:]
  • вярно е,можеш при нас и бабите чертаят .затова сме на този хал,те и дворовете си очертават с доматитеи пипера,вярно е не лъжа,това е за старозагорско.не са регистрирани а ходят да чертаят.но да уточня,това беше за миналата година ,за тази не знам

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Фермер, оправете си сайта

proba: Fermer, пуснахте новината, но вижте какво сте написали: ""Навес не се изисква само за пас...

136 0

ФУ за ЗП

ciko: da sama si otgowori ,kogato e zakrito ili obosobeno mqsto se iziskva kasow aparat.mojesh b...

264 2

Какво прави БАБХ, под ръководството на Д. Илиев?

Zevs: Съществуват глупости, които е способен да изкаже само глупак, Подобно на това същество И...

366 1

Прекъсване и възобновяване на дейност и субсидии

proba: Питай министъра Порожанов на МЗХ. С тях комуникацията е жестоко ограничена. Не обичат да...

466 3

Продължаване на договор с пасища от ОПФ

proba: Виж чл.37 на ЗСПЗЗ. С предимство е ползвалия пасищата, за следващото разпределения. Пак з...

464 2