Пчеларство - старт с пчелин и 10 пчелни семейства

• D
    Здравеите!!!\r\n Ние сме наченаещи в бранша, занимаваме се от близо 3 години с тази деинист. Притежаваме малак пчелин наброяващ 10 пчелни семеиства.\r\n Имаме идея за да расширим малко пчелина но за целта трябва да ги изкараме на \\\"полето\\\" кадето няма да има постоянно хора при тях. Искам да попитам как е наи одачно да ги пазим, с сод задтраховка или има и други начини, неизвесни за нас. [:bee:]
  • D
    ВИДЕО от лекцията на г-н Софрон Софрониев в гр. Добрич http://pcheladobrich.com/art/g-n-sofron-sofroniev-v-dobrich-tehnologii-na-pchelarstvane-video-/32 Лектора ни позволи да заснемем основната лекция, а въпросите останаха извън камера. Затова присъствайте на лекции- неоценимо е. Хубав и успешен ден.
  • E
    to ne se krade no men me posetixa tazi godina s malko se razminax s 4 semeistva s po 2 magazina .Xodix do policiqta a te mi kazaxa da si naema rabotnik na minimalnata zaplata 240. Mislix razpitvax za vidio kameri 200,300 leva vidio kamera ste q sloja no kradeca moji da me izdebni i slet men da vlezi i ako vidi kamerata i neq ste vzemi RESKYVAM. SEGA SI VZEMAX KAMERA SAS MMS moje i s emael no pak e reskovano zastoto trqbva da nosq laptopa i toaletnata .SEGA SAM DOVOLNA I P4ELOQT DA PREXVRAKNE MI SE IZPRASTA MNOGO E 4YSTVITELNA .KAMERATA STRYVA 600 LV. VSEKI MESIC PLASTAM ZA NEOGRANI4ENI MMS.
  • A
    ако си правя кошер от бъчва----и да сложа рамките хоризонтално!!!!!!!!!!четох я тази технология--унгарска--ама дали действа!!!!Там рамките са кръгли и са надолу и се въртят на 180 градуса през няколко дни!!така пчелите си прегризват пилото и неможе да се завъдят кърлежи и варатоза!!!!И така не боледуват------ в някакво плевенско село се използва тази технология на Коня--така се казва агронома ,който я е измислил!!!!!!!!!!!!!!!
  • G
    за какви хоризонтални рамки говориш ?
  • A
    циганите са прости--те крадат желязо,кошер немогат да откраднат!!!!!!!страх ги е от пчелите да не ги ужилят и как ще извадят меда?????Нали трябва центрофуга в която се слагат рамките!!!! Моля да напишете::::: в кошера рамките може ли да са вертикално V,вместо хоризонтално -------
  • P
    пчели крадат само други пчелари до сега не съм чул циганин да открадне кошер крадем се по между си
  • A
    добре де---обаче не е ясно как първоначално се засаждат--захващат в кошера!!!!като ги изпратят по пощата и ги слагаш между рамките ли????????понеже темата е старт на пчелин--затова питам?????????????? Взима се цяла отводка ли?????????????
  • B
    Здравейте и аз така мисля че рядко има кражби на кошери.Имам един приятел който преди центрофугираше меда си на полето в буса, но напоследък не го прави защото доста увеличи кошерите и му е трудно.
  • G
    здравейте колеги най-лесно според нас е да се вади мед във вкъщи.взимаш си магазините и ги центрофужиш наспокоствие,хигиената е много по добра и има повече място за тенекии,магазини.иначе за охраната на кошерите засега нямаме кражба и дано никога да нямаме.
  • L
    Аз си карам магазините вкъщи да вадя меда по хигенично е,но имам колеги които имат стаички във форгоните и го въртът на место.Захранват центрофугите си ток от малки генераторчета или от фотосоларни батерии.Когато караме фургоните на полето ги караме по трима човека и се редуваме да ги пазим.
  • B
    Здравейте, и аз имам същия въпрос как опазвате кошерите които са на 10км в полето ? Също така как източвате меда, в полето ли (ако да как?) или карате магазините до селото ? Дайте съвети колеги !
  • G
    здравейте колеги,ние местим кошерите си предимно на охраняеми места.например в близост до пипери,овошки,язовири.
  • L
    Най-хубаво разположете пчелина покраи други ферми ,да сте повече хора така постояно ще има човек и ще се пазите заимно.Ние така сме направили и досега нямаме кражби.А за сот или видеонаблюдение трябва да има ток и интернет,а в полето е трудно да се прокара.
  • наи добре е да се сьберете двама или трима и да се вьртите
  • ami nqma sas kakvo da gi pazite za6toto zastrahovatelitelite neti poemat krajbi taka che ako ima sod e po dobre no kak da se varje smedkata. nie imame 130 br i polovinata sa neohranqemi i predi mesec imah griji no samo sas sobstveni sredstva no ako pobie6 moje i date osadi za6toto materialnite 6teti da sa minimalnata zaplata.no samo gi otvarq vav -5 i si aut

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Годжи бери

Здравейте на всички! Наскоро ми попадна имот, който е засаден с 50 дка годжи бери и 72 дк...

96 0

Въпроси, въпроси, въпроси......

отговор: Наистина не искам да ти чупя хатъра, но ако тръгнеш да се занимаваш с това което си си нау...

122 2

Изграждане дестилерия за лавандула

distilleryKK: Проектиране, доставка и монтаж на дестилерии за етерични масла. Моля потърсете ни на 08989...

25323 3

мярка 6.3

gonzo79: на 29 07 -1250

1583105 4208

Хладилна база за плодове и зеленчуци - заслъжава ли си инвестицията?

izhel: Когато са налице парите, лесно се изгражда. Въпросът е в осигуряването на пазара и качеств...

3755 3