ДОКТОРИТЕ ОБИКАЛЯТ С ПРЕДПИСАНИЯ ЗА ЗАТВАРЯНЕ НА ФЕРМИ 2-3 КАТЕГОРИЯ

• V
    Колеги днес минаха доктори и ни накараха да разпишем разни предписания,че ако не минем в 1-ва категория до 3 месеца ни затварят.Какво да правим след като не можем да си го позволим.Мисля да продавам кравите си [angry] . А в тази безработица къде ще се намери работа
  • I
    Преди 7 години на среща с френски експерт в МЗХ,човека детайлно си обясни какво е станало в Полша-и за фермите с по-малко от 10 крави,и за това как стопаните,които не са отговаряли на изискванията са започнали да продават млякото на дребно и след няколко месеца са приключили с бизнеса.Последните му думи бяха:Надявам се при вас да не се случи подобно нещо.
  • M
    В населено място може да отглеждаш до пет крави,но не може да се регистрираш,като ферма за мляко и да купуваш квота.Следователно и млякото трябва да реализираш на черно.Лошото е,че в България не те стимулират,когато искаш да направиш нещо законно,ами ти създават купища от бюрократични спънки.
  • M
    в нашия район не бяхме посетени от лекари, а се проведе среща на животновъдите. на нея се обясни че и за на пред ще се отглеждат крави в населените места но до 6-7 броя.(не уточниха колко - 6 или 7)за целта трябвало да се оправи сградния фонд и да се изгради помещение за съхранение на млякото.т.е. първа категория.при положение че прага за кандидатстване за субсидии е минимум 10 крави не виждам някаква логика или стимул да правя тези подобрения за категорията. а по голяма ферма нито искам нито мога да направя! плащам си данъците и осигуровките- защо не ме оставят да работя? в този смисъл казвам че държавата пречи.отделно е цената на продукцията. затова ще продавам на черно до като може и после... без мен! досега избори не съм пропускал но за в бъдеще не съм сигурен...
  • A
    в крайна сметка всеки си е..... жената както знае.България е пълна с констататори но хората с решения са малко
  • M
    иде и по лошо колеги,с никой не се заяждам,само констатирам.искам да попитам обаче някой от тези които можеха да се оправят навреме защо не се оправиха.чакаха да ги поканят ли.и аз съм против тези изисквания,но на изборите няма да спите,а ще гласувате
  • A
    И АЗ съм на мнението че държавата само пречи на хората или по точно на по голямата час да работим.За една година оспях да преключа с документите з ел захранване извън населеното място страшна бюрокрация и сега строя оборче.Незнам защо след като бай село иска да работи защо не дават а пречат искасе да създават условия а не толкова пари, за пари има банки условия няма за работа маммммка им крадлива
  • M
    а колкото до бирите и цигарите- не пия и не пуша!!!
  • M
    мариане,толкова ли неграмотно съм си написал името че не можеш да го прочетеш? и защо когато нямаш какво да кажеш трябва да кажеш нещо? аз те попитах конкретно- с какво ти помогна държавата? защото на мен само ми пречи!
  • M
    бе все ще изкарат за една кутия цигари и три бири,и без това всичко е на зян.но не е лошо да се помъчат да преминат в 1-ва категория.или поне да се кооперират ако не могат по сами
  • M
    Едно време искаха всичките пернати да се отглеждат клетъчно,после им дойде идеята за щастливите кокошки,така,че и кравите след време току виж решили да се отглеждат само на паша и тогава да видим как се пасат 1500 крави,а това време ще дойде и то доста скоро.Заблуждава се някой,ако си мисли,че мляко на черно няма да се продава-напротив.Сега тези,които бяха 2 и 3 категоря едва ли ще покрият нормите до един,но и кравите няма да си разпродадат за жълти стотинки и къде мислите ще си пласират млякото-на черно разбира се и може и да са по-добре!
  • M
    защо със злоба???
  • M
    що говориш глупости бе? какво се грижи държавата за теб? и ако найстина се грижи за теб, кажи и за нас да се грижи. ще сме ти много благодарни!
  • M
    Все пак това е БЪЛГАРИЯ!!!
  • K
    Nie da pitame koga shte polzvame blagata na edin EU fermer nali ni tegliat na edin kantar ili opravdanieto che sme vse v prexod imame da navaksvame palni gluposti sa tui oborite im sa bez tok voda s bidoni nosiat jiva mizeria pak sa evropeici.
  • M
    Две мнения няма така е !!!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

147 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

434 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

171 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

652 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

794 2