Неспазване на Договор с ДФЗ-РА

• D
    И аз като много други хора, които не намират начин да се справят с бюрокрацията в ДФЗ-РА, реших да се обърна към медиите, които винаги доказват, че работят ефективно.\r\n \r\nОбърнах се с молба към БТВ, да направят предаване, в което да се разследва защо и кой е причината да не се спазват клаузите по сключени договори с ДФЗ-РА за отпускане на финансова помощ по мярка 121 “Модернизиране на земеделските стопанства” от ПРСР ???\r\n \r\nСключих такъв договор на 20 октомври 2008 г.. С дата 02.02.2009 г. датира и квитанцията за прием на Заявката за плащане, което, съгласно т. 4.7 от гореспоменатия договор с ДФЗ-РА определя плащане по Договора в срок до 4 месеца.\r\n \r\nДа, но не! \r\n \r\nТакова плащане все още няма и “би могло евентуално да се реализира в срок до 1-2 седмици”, както се изразяват от отдел “Оторизация на плащанията” към ДФЗ-РА.\r\nПри множеството проведени от мен разговори с Фонда бивам препращан за информация към различни отдели, които за мое огромно съжаление или не знаят какво се изисква от тях и за какво им се плаща, стоейки в офисите си, или за пореден път доказват безхаберието на една тежка бюрократична машина.\r\n \r\nПитам, защо ДФЗ-РА не се притеснява от факта, че не спазва клаузите по Договорите, които сключва с нас, земеделците?\r\n \r\nЗащо при неспазване от моя страна на вменените ми задължения по въпросния договор аз ще бъда санкциониран, а когато фондът не спазва своите задължения нещата остават непроменени?\r\n \r\nПознайте кой е губещия и в двата варианта?\r\n \r\nДо кога потърпевши ще бъдем ние, до кога ще плащане излишни лихви на Банките, защото някой не си е свършил работата и е безразличен от действащия сключен между мен и ДФЗ-РА Договор и упоменатите в него срокове?\r\n \r\nЗащо не се търси отговорност за нанесени щети, както на мен, така и на стотици други земеделци, защо не се търси отговорност от тези, които допълнително разклащат и без това изчезващото доверие към спомената институция ДФЗ-РА?\r\n \r\nКолеги, ако има между вас такива в моето положение, пишете, ако ще се прави предаване, то поне да включва повече от нас.
  • даваите да се збираме, че вече несе издаржа.
  • L
    успех! сигурно ще се наложи да упорстваш пак, но така става т нещата в страната ни.
  • D
    Вярно е, олекна ми малко, но сега подготвям втори проект, който е драстично по-голям от първия и ми е стегната душата пак...
  • V
    Представям си как ти е олекнало.
  • Днес средствата постъпиха и явно е имало смисъл онзи ден да звъня и да търся отговор защо ги бавят . Трябва да сме упорити, по-упорити от тях, те нехаят за нашите проблеми, но ние няма да ги оставяме на мира . :hammer:]
  • Колеги, вие сте цвете и не ревете! Моята заявка за плащане е входирана на 30.06.2008 г. /САПАРД/ и въпреки обещанията, че има пари, пари за патиланчо НЯМА! Съд до дупка за тези простаци!
  • V
    Ще ги получиш, най-трудното си го минал.За съжаление в Бг така стават нещата, трябва да се караме и да ги "натискаме" иначе нестава. На колегата, който се чудеше дали да кандитатства, да има впредвид, че от внасянето на проекта да изплащането на парите, ще мине почти една година. И то ако всичко е наред и няма някакви проблеми.
  • Колеги, онзи ден ги бях награбил здраво в РА и те обещаха за вчера да ми се обадят с точен отговор какво се е случило. Та вчера получавам обаждане и ми се казва, че малко преди да ми се обадят Протоколът е бил подписан от висши служители и предаден на счет.отдел за осчетоводяване и превеждане на сумата. Кой знае кой го бе забутал някъде въпросния документ и нейнайно кога щях да си получа субсидията. Тези дни ще проверявам настойчиво дали по сметката ми са постъпили средствата
  • A
    Колега,малко ме притесни с тази новина....аз сега събирам документи за да ги пращам в РА..ще видим какво ще стане нататък... [:slap:]
  • Колега, преди седмица проведох разговор с отдел"Оторизация на плащанията" в ДФЗ-РА и ми беше казано, че на 25.05.2009 г. те са оторизирали плащането по нашия договор и са предали на отдел"Финансово обслужване" Протокол датиран с 25.05.2009 г. за осчетоводяване. Така казано, от 25.05.2009 г. незнайно защо парите още не са преведени, въпреки че от Фонда твърдят, че имат пари.
  • V
    На нас ни платиха няколко дни преди срока от 4м. Ако след подаване на заявлението за плащане са ти искали да представиш допълнително документи, срока от получаването на писмото, до изпращането на документите, се прибавя към тези 4м.т.е, ако си ги забавил 10 дни, срока се удължава с 10 дена.Но разбира се случаят може да не е такъв. За съжаление с всички държавни институции е така, ние чакаме НАП да ни върне ДДС-то, от машините, които взехме по 121, но и те ги бавят незнайно защо.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

403 2

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

471 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

265 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

338 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

802 0