сеялка за боб

• R
    Здравейте колеги!Тази година за първи път реших да сея боб,имам ямболска 6 редова сеялка, може ли някой да ми каже дали е сял боб с такава, как се настройва и с какви дискове се сее боба. Благодаря Ви предварително.
  • Имам нижда от съвет за Отглеждане на зрял боб. Какъв сорт да засея или някаква информация която да ми е от полза. Мисля да засея пробно 10 декара.
  • Отново съм Petkov 47.Изписал съм неправилно телефона си.Сега се поправям – 0886142591.
  • Яболиката може да се е боб с дисковете на 27 по 5,5 мм.растоянието между растенията ти трябва да е от 8до 10 см.ямболиката неможе да се е само тикви
  • Радиал,сея боб от 15 години без прекъсване,Ползвам руска сеялка за пролетници и дискове с 22 отвора.Сеитбената норма в една пасока е 4.6 кг.Можеш да повториш буквално по същите редове и нормата става 9.2 кг.Разликата в добива не е голяма.Настройваш сеялката на максималния брой семена/14447 бр./А ако имаш нужда от семена позвъни на 0886143591
  • Аз съм сял Добруджански 7 със СЗУ през един ботуш.
  • благодаря ви колеги за съветите, ще са ми от полза тъй като съм начинаещ, обмяната на опит си е друго нещо
  • Здравей колега сега отворих форума и видях, че си ми писал.Много ти благодаря за помоща почерпката от мен .Това е моя e-mail:radyalr6@abv.bg
  • G
    http://www.agroborsa.com/agrotehnika97/ ето в този завод се продава една чисто нова редова за боб американска механична без вакум.
  • G
    Даи си пощата да ти пратя схема за ямболка в нея има посевна норма за боб.
  • V
    фасула може да се сее и на 70 см. с дискове за силажна царевица, но не помня как се нареждаха зъбчатките. аз съм сял с ямболска, и настройката беше лесна.
  • D
    Със румънска сеялка сме сяли боб на 40см междуредие,както казва Ники 70 има таблица за сейтбена норма,дискове и зъпчатки.Свиват се секцийте на 40см междуредие.
  • Ако сееш през ботуш няма да можеш да влизш с трактора ние го сеехме през половин секция(непомня колко ботуша е цялата) 1/4 сее 1/4 не не чупи
  • N
    А валячетата не чупят ли боба?
  • Ямболката има дискове за фасул които са с два реда отвори те са подходяши Иначе със сеялка за есенници се сее с 8-9 кг на дка като се запушва през ботуш

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта