Отглеждане на зеленчуци в цех

• H
    Здравейте скъпи съфорумници. Събирам информация отностно зеленчуко производството, тъй като повечето от вас са доста на \r\nвътре в нещата и реших да си пусна темичка във този форум. \r\n\r\nЗначи идеята е следната: Разполагам с една сграда на няколко етажа с големи помещения и съм решил да гледам зеленчуци в нея, та мисълта ми е дали според вас ще вереят. Снимки на помещението може да видите ето тук http://evromig.eu/pomeshtenie/. Едната страна по ширина гледа на исток, а другата част на запад което мисля че е добре тъй като при изгрев и залез слънце, слънчевите лъчи греят право през остъклението ( Което мисля да заменя с цели прозорци и \r\nнова дограма ) \r\n\r\nДругото което е, насочил съм е към краставиците тъй като те не са толкова взискателни към светлина колкото например доматите. Мисля да направя на всеки етаж рафтове за да мога да засея по голяма част. Идеята ми е да наблегна на биологичното отглеждане на зеленчуци, и ми препоръчаха някаква БИО ПОЧВА която се внася от скоро от Германия, но не съм запознат с нея, тези дни ще се видя с вносителя и ще ми разясни по подробно. \r\nПредприятието в което е тази сграда е газифицирано, с промишлен водоем ( РЕКА ) и в момента се работи по проект за КО-ГЕНЕРАЦИЯ на цялото предприятие ( Производството на електричество и топлина от ГАЗ ). Също така се чудя какъв тип поливна система да изградя, и какъв тип отоплителна система. Като цяло как да си оборудвам помещенията за отглеждане на биологични зеленчуци. Също така да ми препоръчате други подходящи зеленчуци които бих могъл да отглеждам в такъв тип помещение, както и сортове. \r\n\r\nПрепаратите: Какви препарати за биологично отглеждане на зеленчуци бихте ми препоръчали, и какви използвате вие. \r\n\r\nВ общо линии това ме интересува за момента, но със сигурност ще изкочат още въпроси, ПРИЕМАМ КОМЕНТАРИ ПО ВСЯКА ТЕМА КОЯТО БИ МИ БИЛА ОТ ПОЛЗА, ТЪЙ КАТО В МОМЕНТА НАБИРАМ ИНФОРМАЦИЯ, И ВСЕКИ ЕДИН СЪВЕТ ОТ ХОРА КОИТО ИМАТ ОПИТ В БРАНША С ЗЕЛЕНЧУЦИТЕ, ЩЕ МИ Е ОТ ПОЛЗА. Може да изкажете свободно вашето мнение, препоръка, съвет и всичко останало което ще ми е от полза.Предварителни благодарности към всички. \r\n\r\nПоздрави: Христо Андреев
  • V
    работил съм в оранжериите в трудовец, както и в няколко други оранжерии на хидрипоника. и ако искаш ще ти дам телефона на главния агроном там. а сега си запиши светлина, светлина, светлина, светлина, светлина,светлина, светлина, светлина, светлина, светлина,светлина, светлина, светлина, светлина, светлина,светлина, светлина, светлина, светлина, светлина,светлина, светлина, светлина, светлина, светлина,светлина, светлина, светлина, светлина, светлина,светлина, светлина, светлина, светлина, светлина,светлина, светлина, светлина, светлина, светлина,светлина, светлина, светлина, светлина, светлина,светлина, светлина, светлина, светлина, светлина,светлина, светлина, светлина, светлина, светлина,светлина, светлина, светлина, светлина, светлина, във всяка оранжерия това е лимитиртащия фактор понякога при теб сигурно. за сега изкуствено осветление се прилага за доосветяване и или за отглеждане на разсад.ако питаш мен мини на по друго производство пижами гъби или стругове. само краставици не гледай.
  • http://isohunt.com/torrent_details/197797825/aquaponics?tab=summary
  • http://isohunt.com/torrent_details/154573037/aquaponics?tab=summary
  • Днес ми препоръчаха да почета за въпросният метод "хидропоника", та прочетох и успя да ми грабне вниманиет, а отностно тези оранжерии в с.Трудовец ще трябва да потърся контакти, и дано склонят да ме запознаят с метода на отглеждане, и технологиите,
  • Свържи се с холандци това ,че имате ко генерация е много добре няма да имаш разходи за топлина това са доста скъпи проекти както каза и предния колега става с хидропоник.За теб лимитиращия фактор е светлината и имайки газ която ще гориш ще имаш топлина и светлина.
  • J
    в помещения се отглеждат гъби. За зеленчуци е необходимо осветление от специални инфрачервени лампи. Не се внася почва а се прилага технология наречена хидропоника. Във големите стъклени оранжерии по таези технология се произвеждат 30 тона краставици от декар.Можеш да видиш оранжериите в Трудовец.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Болест или мутация на пипера?

VasilD: Как ли пробвах, не мога да кача снимки. :(

270 1

Болест по пипера

vadoda1: Здравейте, пръскайте със Скор 5 мл, Радомил Голт 2 кибр кутийки, Актара половин пакетче...

1775 4

С какво да торя преди дълбока оран за Капия?

952.2: С оборски тор. Кравешки или овчи. Задължително прегорял. По 2 ремаркета на декар. Ремаркет...

770 2

Споделете съвет кой вариант за напояване е най - подходящ?

: Капково,а ако сложиш и мулч ще си спестиш много работа.Успех.

1196 2