Настройка на сеялка Саксония модел А201

• I
    Здравейте Колеги,\r\nИскам да Ви попитам, някой от Вас има ли такава сеялка - Саксония 3м модел А201. Знам, че много култури могат да се сеят с нея, но нямам данни какви трябва да са настройките на редуктора на сеялката за различните култури.\r\nМога ли да я ползвам за засяване на царевица и слънчоглед?\r\nКогато я закупих с нея има два кръга именно с данните за предавките на редуктора /според мен двата кръга трябва да са неподвижни един спрямо друг, а в моя случай се въртят/. Как се ползват тези данни на кръговете, трябва ли да са неподвижни и ако трябва на кое положение да ги застопоря един спрямо друг.\r\nЩе съм Ви много благодарен ако някой е наясно с проблема и помогне.\r\nБлагодаря предварително и поздрави на всички
  • J
    Kolegi zdraveite ako mojete izpratetemi tabliza za nastroiki na saksonia
  • С
    Може ли и на мен да изпратите тази таблица на емайл адрес sis9812kamenova@abv.bg Благодаря предварително
  • R
    Здравейте. ще бъда много благодарен ако някой може да ми даде всякаква информация за Саксония А201.Наскоро купих такава но нямам никакви данни за нея. refi87@abv.bg Благодаря предварително
  • S
    Здравейте и Честита Нова Година , аз също имам проблем с разгадаването на настройките по саксонията , ще съм много благодарен ако някои ми изпрати някаква информация за сеялката . Ел . ми поща е konstantintomov@yagoo.com.Поздрави Колега може ли и на мен да ми изпратите таблиците със настройките на сеялка саксония на имейл - stanimir_1977@mail.bg Благодаря предварително
  • S
    Колега, покажи валиден е-мейл, за да ти ги изпратя! Колега може ли и на мен да ми изпратите таблиците със настройките на сеялка саксония на имейл - stanimir_1977@mail.bg Благодаря предварително
  • S
    Колега, въпросният логаритмичен кръг се използва за корекция на сеитбената норма. Самата норма се определя по таблици, които вървят със сеялката. Нормата може да се определи и чрез ръчно завъртане на сеялката чрез манивела, която върви със сеялката. Правят се 35 оборота, което съответства на 1 ар. Регулира се: 1.Скоростта на въртене чрез скоростната кутия; 2.Долната клапа чрез преместването на съответния изрез; 3.Резетата на всяка секция чрез преместването им на съответното положение (има три положения). Всичко това се прави в зависимост от едрината на семената и желаната сеитбена норма. Мога да изпратя сканирани копия на таблиците, ако покажеш един е-мейл. Здравейте мога ли да помоля и на мен да ми изпратите тези таблици за настройките на сеялката -трябват ми за тези видове култури - люцерна и пшеница stanimir_1977@mail.bg Благодаря предварително
  • Y
    Здравейте и Честита Нова Година , аз също имам проблем с разгадаването на настройките по саксонията , ще съм много благодарен ако някои ми изпрати някаква информация за сеялката . Ел . ми поща е konstantintomov@yagoo.com.Поздрави
  • M
    Имах точно такава сеялка, при експлоатацията се сдобих и с разни таблици за А 201, но от тях няма никаква полза. Всички норми трябва да се налучкват всеки сезон, не може да се разчита на измереното през предния сезон. Има много сеялки, на които дръжките на редуктора са завъртани доста силово от яки пичове и в резултат не показват правилно - просто са превъртяни в някаква степен и никакви мерки не излизат. Да не говорим, че при транспорт като се закачат ръчките по храсти и крайпътни шубраци също се разместват настройките. Възможно е да застане на междинно положение и да не пуска семе постоянно, само на етапи. Затова препоръчвам поставянето на някакво елементарно превключвателче на самоделна гърбица върху оста на сеещия апарат. Така може да се следи с мигаща контролна лампа в кабината колко редовно се върти оста. Патил съм си и боли да правиш корекции. Иначе е много удобно да се върти с ръчката и да се събира семето в двете корита под сеещите апарати като засичаш норми. Така че дерзай народе, върти и мери всеки път.
  • T
    Здравейте ,моля да изпратите и на мен таблицата с настройки на саксония-А201.-s1f@abv.bg-благодаря предварително.
  • D
    Здравейте. ще бъда много благодарен ако някой може да ми даде всякаква информация за Саксония А201.Наскоро купих такава но нямам никакви данни за нея.Ако някой може да ми каже от къде мога да намеря и резервни части за нея също ще съм много благодарен.Питам за части понеже на сеялката и липсва двойната запчатка която е за предавката когато се дава назад да не ръси семе, а и понеже никога не са излишни.Благодаря предварително на всеки който ми даде каквато и да е информация. djorko80@abv.bg Благодаря.
  • I
    Здравейте колеги ! Ето какво направих с една стара сеялка Саксония реставрирах и поднових всичко по нея. Все още не съм намерил последния ботуш , но до началото на сезона се надявам да я пусна. Проблем имам с набавянето на документация за настройка А201 25 ботуша. Надявам се някой ако има такава да ми помогне поне да я преснимам.Скоро ще публикувам снимки на крайното изделие.В момента разработвам култиватор продълбочител с валяци , за който ще бъде закачена.
  • M
    moje li da mi q izpratish i na men na marinchetoooo@abv.bg
  • L
    Става по следния начин; най-напред се завърта посевната норма така както е настроена сеялката и се мери теглото на семената.С кръгчето се процедира по следният начин -голямото ,външното кръгче ,най-отгоре са отбелязани килограмите на отчетената посевна норма.Малкото кръгче се завърта като се следи комбинацията на моментното позициониране на показалците на нортроновият механизъм да съвпаднат с килограмите на семето.Тогава се следи горе желаната посевна норма с каква комбинация съвпада и се нагласява показалцие на комбинацията която сочи кръгчето и завърташ наново с манивелата посевната норма с брой обороти колкото е написано на сеялката 35 или 42 оборота ,имаги и двете цифри на различните модели Ако нещо не сте разбрали ето тел. 0898469409 Л.Луков
  • A
    колеги ако можете да ми пратите и на мен таблицата благодаря email:anilan78@abv.bg
  • S
    Здравейте колеги Моля някои да ми изпрати таблицата за саксониа Предварително Ви благодаря sofiq.atanasova1@abv.bg

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта