АГНЕТА ЗА ТУРЦИЯ

• F
    Колеги искам да попитам в момента има ли износ на агнета за Турция и дали ще има. И на каква цена варвят
  • R
    здравейте колеги. искам да ви попитам дали в момента се изкупуват агнета или телета за Турция или за вътрешния пазар и цена
  • I
    Имах предвид след 4-5 години стопанско използване, когато млякото при повечето породи започва да намалява. А 10 годишни или след 10 годишно ползване не вярвам някой да има, защото не си връщат парите за храна, ветеринария и гледане. Освен това останаха много агнета, дето ще вървят за овце и е разумно по-старите да се изчистят и сменят с нови. Та изборът е да я взема аз или да я мъчиш още една година и да си трошиш после зъбите с нея, защото старите овце вървяха към 80 ст. килото, поне това ми се върти в главата, т.е. да й вземеш 30-40 лв. дето вяма да ти върне бензина и документите или да я изядеш.
  • B
    А пък и тия дет ти ги дават за по 80- 100 лв . , или са луди , или те мятат за възрастта им ! Да не би да са на 10- 15 !
  • B
    Ми иванов, дай на мен да ги купя аз от теб тия овце-старите (на 4-5 години) за по 130 лв бе ! [:slap:] стари били на 4, 5 години - разбирач [:slap:]
  • I
    Аз купувам евтини овце, защото разбирам, в смисъл не съм теоретик. Продавачат ще им вземе млякото и вместо да чака следващото агне и намаляващото мляко при една 4-5 годишна овца ще се отърве от нея на изгодна цена от 80-100 лв. Няма да ти е изгодно да ги купиш от мен на 130 лв., защото нито знаеш какво да правиш с тях, нито имаш нужната база.
  • M
    Иванов, доста има да четеш още за цените, практико недодялан. Ако намериш овце за 100 лева, аз съм готов, и го заявявам най-отговорно, че давам още поне 30 лева отгоре на бройка. Хич не си в час, но това е нормално за теб.
  • I
    Не си правя майтап, това са цените. Но ми трябват такива, които се отглеждат на високо, твоите са за ниското. По принцип вече агнета няма, но така е думата, сега са на 4.5-5 месеца и над 30-35 кг., кой ще даде за шиле 170-200 лв.? Те на 3.50 трябва да са хубави и по избор, не сбирщок, защато излизат скъпо. 120-140 лв. плюс една година хранене и овчар, преди да роди е една овца ти излезе 200-220 лв., дето посмъртно не може да й върнеш парите. Затова говоря само за агнета от сой, които или да са от породите, които носят субсидии, или да имат заложени качества над средното, даже доста над средното.
  • F
    ivanov ti may maytap si pravi6 s men no az o4akvam samo seriozni kupuva4i
  • F
    aaaa
  • I
    Купувам женски агнета от планински породи на 3.50 лв./кг. с ушни марки и овце до 100 лв., след спиране на лактацията и преди заплождане.
  • F
    prodavam 150 agneta na cena 5.80lv. ako nqkoy iska da gi kupi molq da mi pi6e [email protected]
  • F
    nqkoy skoro prodaval li e agneta za turciq i za kolko varvqt. ako ima nqkoy koyto izkupuva agneta molq za negovite koordinati i za kolko izkupuva
  • F
  • N
    Предполагам,че дори за турция няма да вземат мършави агнета.Колеги като искате хубав пазар поне вземете им купувайте фураж на тези агнета... Много съм възмотена,как може да искат 7 лв. за кокали. [:slap:]
  • F

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

165 0

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

178 0

Овце без мляко

Здравейте, колеги имам следния проблем Овцата се агни има направен съд ,но няма никакво...

294 0

1 био ЖЕ

Агри.БГ: Здравейте, Няма промени в пресмятането (поне към момента не са упоменати). Съгласно § 2з...

127 1

Българска порода за месо

Здравейте фермери пиша ви защото имам един въпрос на който не мога да си дам отговор а и...

457 0