Сладка царевица

• G
    Сладка царевица,колеги имали смисал от нейното отглеждане?Какви сортове са най-добри за отглеждане.Как е пазара,имали каде да се дават големи количества?
  • M
    при нас има семена или поне имаше ,трудно се намират поради това че малко народ сее сладка,но на кочан се продава не на зърно,и трябва се допиташ до агроном за препарати за гюрлюци.иначе немой са оттарва и много копан иска
  • Освем на борсите невиждам къде може да се продава.
  • Мерси колега.От къде може да се купи семе и какъв сорт е най-добре?Тая царевица не се ли продава на кочан ,на бройка?
  • M
    пазар има само по борсите и по морето,по морето е по добра цената може и на 70-80 ст да я дадеш,а по борсите до 40 50 ст.цена за килограм от най хубавите сортове семена е до 100 лева,но може и по 80 лева да се намери .сее се в началото на април.някой и на расад я сеят,колкото по рано искараш толкова по скъпо я даваш.на деркар може и до 2000лева да искараш.поливай и тори яко

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Сеялка

Колеги каква пролетна сеялка да избера irtem или kurt

53 0

Сеитба на царевица

joker70: когато рече господ да те храни не пита чий син си - ако има влага и торец , няма проблем

353 1

Каква е тази болест или неприятел

masterbol: Моля колеги кажете какво е това ? Гледам из нета и на мен ми прилича на северен листен при...

295 1

Цена на Царевицата 2018г

georgievis: В Силистра царевица от 850-1200кг. Влага 12.5 цена зърнени храни 270лв. Аз ожънах на 910кг...

6228 13

Царевица реколта 2017, добиви-цена

фермер: 250 лв на тон преди месец фактурурах 550 кг от дка търновско, доста слабо ама такъв беше с...

4120 6