Помогнете !!! Овцата ми се поду!

• B
    Колеги животновъди , имам проблем с една овца - който е компетентен нека да помогне ! благодаря ви предварително . Овцата след паша получи подуване в областа на стомаха. Аз и направих наливане с английска сол с цел да я разкара , обаче след около 12 часа получи оток на цялата глава и ошите , а подуването спадна . За да сваля отока започнах инжективно окситетрациклин 5 куб понеже е голяма овцата . След около 12 часа овцата започна да преживя и да се храни но не спадна отока. Направих и втора инжекция след 24 часа но като че ли не се чувства подобрение . МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ СЪС КАКВОТО МОЖЕТЕ , АКО ИМА ВЕТРИНАРИ НЕКА И ТЕ ДА ВЗЕМАТ ОТНОШЕНИЕ !!!!
  • подут корем и отекла глава може да е проблем със задържане на урина;ако е чисто бяла и с нежна кожа от зелената паша и слънцето също може да се подуят главата и ушите;трета възможност-ухапване от насекомо или змия но сега не им е сезона.лекарствата които действат срещу отока на главата може да предизвикат аборт.нека да я види ветеринарен лекар,защото по интернет не се лекува животно.
  • B
    Но няма сополи и лиги , ако тва питате
  • B
    Честно да ви кажа не съм гледал
  • Какво е състоянието на лигавицата на устата и в носа??? Езика подут ли е?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта