ОРЯЗАНИ СУБСИДИИ

• D
    Колеги, който има желание нека сподели дали е получил обявените 28 лв/дка субсидии или по-малко. Желанието ми е да потвърдя в публичното пространство, че масово се изплаща редуциран размер на субсидии, при липсата на ясни причини за това.
  • N
    ЕДИН ФЕРМЕР КАТО ВАС Здравейте. Ние също сме лишени от субсидии,трябва да връщаме над 30 000 лв. ,и да плащаме санкции и през следващите години. Това е безумие, и мисля че при кратките срокове за погасяване на задълженията, варианта съд и обжалване няма да помогне на никого.Делата се точат години, а за присъдите у нас се изказа и американския посланник. Повечето хора нямат парите които трябва да възстановят до броени дни ,нито пари за адвокати.А при неплащане в14-дневен срок ,,престъпниците'' , ще получат и писмо от съдия-изпълнител, с което ще ги уведомят за евентуален опис имуществото им. Изхода е само един,- Организиране на широкомащабни протестни деиствия, като се поканят за участие всички засегнати от престъпните действия,и бездействие на това правителство. В това число; -Земеделци,които трябваше със тракторите си да се борят за полагащите им се европеиски средства. -Животновъди,които за съжаление най-много пострадаха от безхаберието на правителството към сектора.Липса на пазари,на субсидии,престъпно неадекватни мерки в борбата с шапа. -Млекопроизводители голяма част от които трябва до месеци да затворят фермите си, -Колегите на които убиха всички надежди за бъдещето в уж засегнатите от шап Странджански села. -Майки който трябва да връщат пари,за децата които са родили на тази държава, -Тютюнопроизводители които догодина пак ще се молят за някой и друг лев,и ще бъдат залъгвани с предизборни обещания, -А също така и младите хора които се борят с непоносимите цени на горивата и храните,от които страда и всеки български гражданин, -Всичките тези които след като ние фалираме ще се редят по опашките за вносни боклуци на европеиски цени,за да нахранят децата си. Трябва една голяма протестна акция на която да е ясно че не се протестира за по добър живот,което си е наше право,а за ОЦЕЛЯВАНЕ !!! Оцеляване, което е грижа на все по голяма част от българското население. -Ние сме много! Пряко засегнати от последния гаф на правителството са почти 6 000 души,а заедно със семеиствата си и свързаните с тяхната деиност са много над 20 000 души. Към протеста могат да се включат и всички българи които изнемогват и ежедневно се чудят как да вържат двата края притиснати от безпаричие и липса на каквато и да е переспектива за в бъдеще. Време е да вземем нещата в свои ръце, защото при този геноцид към българското селско стопанство и животновъдство, а и към по голямата част от реално работещото българско население, наричано за кратко''ЕЛЕКТОРАТ'-няма да оцелеем. ПРИ ИЗПЛАЩАНЕ НА СУБСИДИИТЕ АКО Е ИМАЛО НЕТОЧНОСТИ ,ИЛИ НАРУШЕНИЯ, БЕНЕФИЦИЕНТА Е ТРЯБВАЛО ДА БЪДЕ УВЕДУМЕН, А СУБСИДИЯТА ДА НЕ МУ БЪДЕ ИЗПЛАТЕНА. ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ЧЕ ТАКАВА ВСЕ ПАК МУ Е БИЛА ПРИВЕДЕНА, СЛЕДВА ЧЕ : -БЕНЕФИЦИЕНТА ИЛИ Е БИЛ ИЗРЯДЕН КЪМ МОМЕНТА, - ИЛИ СЛУЖИТЕЛИ В-'' Д Ф З'' РЕСПЕКТИВНО -''Р А'' ,ИЛИ НЕ СА НАПРАВИЛИ ПРОВЕРКА. - ИЛИ ДОРИ СЛЕД НАПРАВЕНА ТАКАВА ЗНАЕИКИ ЗА НАРУШЕНИЯ ВСЕ ПАК СА ПРИВЕЛИ СУБСИДИЯТА . ТЪИ КАТО ТОВА Е ОРГАНА КОИТО ИМА ВСИЧКИТЕ ДАННИ ЗА ПЛОЩИТЕ ,КАКТО И ОТГОВАРЯ ЗА СУБСИДИИТЕ ИЗПЛАЩАНИ НА ВСЕКИ БЕНЕФИЦИЕНТ , ДА СИ НАПРАВЯТ СПРАВКА КОИ ГИ Е КАЛКУЛИРАЛ, И ДА СИ ГИ СЪБИРАТ ОТ ТОЗИ КОИТО НЕПРАВОМЕРНО ГИ Е ПРИВЕЛ, А НЕ ОТ ТОЗИ КОИТО ДОБРОСЪВЕСТНО ГИ Е ПОЛУЧИЛ
  • G
    имам теренна проверка на място и всичко ми е наред.От Общинската служба по земеделие ми казаха,че попадам в слоя за наедопустимост.Как е възможно?Черал съм с GPS-a на ДФ,,Земеделие" и служителката,която ни очертаваше неудомява как сме попаднали в слоя,след като тя лично е нанасяла данните.ДО АГРОБУЛС КЪДЕ СЕ ИЗГУБИ.КАЗАХА МИ ЧЕ ПО АДМИНИСТРАТИВНОПРОЦЕСУАЛНИЯ КОДЕКС АКТОЖЕТЕ НЕ МОГАТ ДА ВЛЯЗАТ В СИЛА АКО НЕ ГИ ПОЛУЧМ ЩЕ ГИ ПРАТЯТ ПРЕПОРЪЧАНО НО И АКО ТАКА НЕ ГИ ПОЛУЧИМ ТЕ НЕ МОГАТ ДА ВЛЯЗАТ В СИЛА.ДАИ СИ МНЕНИЕТО.
  • N
    Да обаче, като отидеш в ОСЗ, изненадааааааааааааааааа, някои от парцелите ти, които 2010 не са излизали като наддекларирани и са си в допустим слой, сега излизат в недопустимммммммммм. ИИЗЗВВЪЪНН ДДЕЕККЛЛААРРААЦЦИИЯЯТААААААААААААААААААА
  • аз не съм подписавл такава дрекларация каквато пише по отгоре колегата. кажете ако знае някой могали да се хвана за нещо преди уведомителното писмо да ги съдя
  • и аз се запътих към адвокати да ви кажа и май това е правилното решение. той ме посъветва сега жалба до РА и МЗХ срещу допустимия слой. а после вече и като полуша уведомителното.
  • и ние получаваме по-малко и разбирам,че сме наказани и за 2009 за недопустимост. Мисля да ги съдя! Това е пълана каша някой глупак очертавал части от блокове, които се работят
  • koga gi polu4i pishete kogato polu4ite nesto koga ste go polu4ili 4e mnogo hora 4akame i kato njakoi znaem 4e e polu4il dnes moje da proverim i nie v bankite?
  • За мери и пасища има само европейски без НД
  • Колеги някои може ли да ми каже дали за мери и пасища има национални доплащания.Като добавям уточнението че европеиските ги получих.
  • Това да не е първоаприлска шега нали? Пишете ако някой е получил превод тези дни.
  • Това да не е първоаприлска шега. Пишете ако някой е получил превод тези дни.
  • kolko 6te polu4a
  • Кога получи пари,днес ли?
  • Колеги, на мен ми изплатиха излиза по 18 лв. на дка. Нямам никакви задължения. Някой знае ли кога ще се изплащат високопланинските терени?
  • НЕ СЪМ ПОЛУЧИЛ НИТО ЕДИН ЛЕВ СУБСИДИИ НИТО ЗА ГЛАВА ЖИВОТНО НИТО ПО ДИРЕКТНИТЕ ПЛАЩАНИЯ

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Долащане СЕПП кога!!!

radostinkovandzhiev@abv.bg: Платиха ги

183 0

изплащане на застъпвания

Кога ще изплатят застъпванията , тъй като няма информация, миналата година имаше превод кр...

60 0

Списъци по схемата de minimis на земеделските стопани, отглеждащи крави, юници, биволи, овце – майки и кози – майки

Здравейте, някои знае ли къде да видя списъците на земеделските стопани, имащи право по сх...

94 0

МЯРКА 11

kalinbelia: и аз това се питам, по график е за края на май началото на юни

245 1