Проблем с бълхи по козите. Съвет за препарат?

• C
    Здравейте колеги искам да попитам за някакъв ефикасен препарат за унищожение на бълхите по козите? Споделете ако има какво и предварително благодаря.
  • Абе бълхи ли имат тия кози или т.нар. въшки?
  • M
    Колеги,при използване на различни препарати следете дали активното вещество е едно и също,защото на различните фирми може само името да е различно и практически няма ефект смяната на препарата.Използваме за обезпаразитяване севамек и практически нямам проблем с паразитите,но трябва да се внимава за времето и дозировката.Сега се предлагат различни препарати за външно и вътрешно обезпаразитяване,но ще се въздържа от наименования и съвети защото си има ветеринарни лекари.
  • значи колега от тези препарати има опасност ти няма да ги къпеш а сомо щеги напръскаш или ще свършиш тая работа на открито при тихо и спокойно време при къпането кожата попива препарата или казано направения разтвор и животното получава отравяне за това съм съгласен а котките не стават за къпане тука става въпрос за кози
  • аз моите ги напръсках с нафта и им теглих клечката една бълха няма колега,а и козите вече са ,като бръснати [banan-kitara]
  • потопи котката в айкъна и след 10 минути я изхвърли заедно с бълхите в контейнера.като изкъпеш и козите пусни яретата да се насучат и след още 10 минути ги пращай при котката.
  • Колега какво стана с бълхите?До тук няма нито един конкретен съвет и поради това ти пиша.1.Почисти добре механично помещението и кошарата.2.Купи си препарата Айкън и запомни добре-разтвори го 10мл на 2л вода ако искаш да имаш ефект,температурата на водата няма значение.3.Работи с пъскачка лозарска.4.Много ВАЖНО!Задели 4-5 кози и ги напръскай както се пръска лозе,а не да ги окъпеш за да провериш поносимоста и ако им няма нищо след5-6 часа или на другия ден пръскай спокойно козите.5.След това напръскай и помещенията и кошарата.6.Незабравяй котките и кучетата които са ти основния резервоар.7.Няма опасност при попадане по очите и остата също и по фуража.УСПЕХ!И моля те сподели резултата.
  • M
    Проблема се решава с всекидневно чистене и с поставяне на ваксина против паразити всяка есен и пролет ,аз до сега това съм правил и не съм имал такива гадове по животните . Успех.
  • C
    Доктор ли си какъв си не ме интересува но от такива компетентни ветеринари виках вече двама и несвършиха нищо. Но иначе както казваш ми взеха парите а за другото не бери грижа проблемите аз ще си ги решавам няма да чакам теб. А на колегите който ми отговориха благодаря.
  • Докторе той няма даги къпи а само щеги пръска.Аман от алчни доктори. [mnogo-qdosan] [mnogo-qdosan] [mnogo-qdosan] [mnogo-qdosan] [mnogo-qdosan]
  • Вземи и ги напръскай, а след това викай доктора да ги лекува, щото навън е вече лято и със студената вода ще им дойде много добре. То затова животновъдството ни е на този хал. Ако се обърнете към лекар ще получите много по- компетентен съвет и ще Ви струва не повече от 2 до 3 лева на брой животно, а ако животните са много сигурно и по- малко. Ако обаче ги простудите лечението ще Ви излезе много повече, или няма страшно и с него сте на ти, ще питате във форума и ще Ви светнат с какво да инжектирате. Лекарства бол и достъпни за всеки....
  • третираш ипомещението и животните но винаги ще работиш със студена вода със гръбна пръскачка става по лесно успех през 7 или 10 дена
  • C
    Мерси колега и още едно питане с тях третираш помещенията само или и животните и на какъв период от време?
  • ектомин циперметрин айкън фаворит неоцидол аз всеки път сменям препарата

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта