Проблем с бълхи по козите. Съвет за препарат?

• C
    Здравейте колеги искам да попитам за някакъв ефикасен препарат за унищожение на бълхите по козите? Споделете ако има какво и предварително благодаря.
  • Абе бълхи ли имат тия кози или т.нар. въшки?
  • M
    Колеги,при използване на различни препарати следете дали активното вещество е едно и също,защото на различните фирми може само името да е различно и практически няма ефект смяната на препарата.Използваме за обезпаразитяване севамек и практически нямам проблем с паразитите,но трябва да се внимава за времето и дозировката.Сега се предлагат различни препарати за външно и вътрешно обезпаразитяване,но ще се въздържа от наименования и съвети защото си има ветеринарни лекари.
  • значи колега от тези препарати има опасност ти няма да ги къпеш а сомо щеги напръскаш или ще свършиш тая работа на открито при тихо и спокойно време при къпането кожата попива препарата или казано направения разтвор и животното получава отравяне за това съм съгласен а котките не стават за къпане тука става въпрос за кози
  • аз моите ги напръсках с нафта и им теглих клечката една бълха няма колега,а и козите вече са ,като бръснати [banan-kitara]
  • потопи котката в айкъна и след 10 минути я изхвърли заедно с бълхите в контейнера.като изкъпеш и козите пусни яретата да се насучат и след още 10 минути ги пращай при котката.
  • Колега какво стана с бълхите?До тук няма нито един конкретен съвет и поради това ти пиша.1.Почисти добре механично помещението и кошарата.2.Купи си препарата Айкън и запомни добре-разтвори го 10мл на 2л вода ако искаш да имаш ефект,температурата на водата няма значение.3.Работи с пъскачка лозарска.4.Много ВАЖНО!Задели 4-5 кози и ги напръскай както се пръска лозе,а не да ги окъпеш за да провериш поносимоста и ако им няма нищо след5-6 часа или на другия ден пръскай спокойно козите.5.След това напръскай и помещенията и кошарата.6.Незабравяй котките и кучетата които са ти основния резервоар.7.Няма опасност при попадане по очите и остата също и по фуража.УСПЕХ!И моля те сподели резултата.
  • M
    Проблема се решава с всекидневно чистене и с поставяне на ваксина против паразити всяка есен и пролет ,аз до сега това съм правил и не съм имал такива гадове по животните . Успех.
  • C
    Доктор ли си какъв си не ме интересува но от такива компетентни ветеринари виках вече двама и несвършиха нищо. Но иначе както казваш ми взеха парите а за другото не бери грижа проблемите аз ще си ги решавам няма да чакам теб. А на колегите който ми отговориха благодаря.
  • Докторе той няма даги къпи а само щеги пръска.Аман от алчни доктори. [mnogo-qdosan] [mnogo-qdosan] [mnogo-qdosan] [mnogo-qdosan] [mnogo-qdosan]
  • Вземи и ги напръскай, а след това викай доктора да ги лекува, щото навън е вече лято и със студената вода ще им дойде много добре. То затова животновъдството ни е на този хал. Ако се обърнете към лекар ще получите много по- компетентен съвет и ще Ви струва не повече от 2 до 3 лева на брой животно, а ако животните са много сигурно и по- малко. Ако обаче ги простудите лечението ще Ви излезе много повече, или няма страшно и с него сте на ти, ще питате във форума и ще Ви светнат с какво да инжектирате. Лекарства бол и достъпни за всеки....
  • третираш ипомещението и животните но винаги ще работиш със студена вода със гръбна пръскачка става по лесно успех през 7 или 10 дена
  • C
    Мерси колега и още едно питане с тях третираш помещенията само или и животните и на какъв период от време?
  • ектомин циперметрин айкън фаворит неоцидол аз всеки път сменям препарата

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

142 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

432 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

170 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

648 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

790 2