Настинало Яре?

• S
    Имам яре на 10 дена което настина може ли да ми кажете.с какво мога да го лекувам. Благодаря презварително!!
  • S
    да вярно е аз му дадох аспирин на ярето и веднаго го освежи . а след 4 часа му дадох витамин ц и сега вече е добре бозае от козата
  • I
    Тайлолхот или Нурофен Стопколд. Може да ти звучи майтап, но и животните се лекуват като хората. Ако слушах ветеринарите щах да изгубя кучето си - страхотно животно. С човешки лекарства проблема се реши много бързо.
  • S
    благодаря колега дано да уздравее та на сбора да го пълним с орис и дреболии.
  • F
    kolega 6te ti dam edin savet.prigotvq6 rakiqta i salatata,moje i bira.reje6 glavata na qreto,svalq6 mu kojata, iz4istva6 mu vatre6nostite,palni6 go s oriz i drebolii,za6iva6 go i ot tam v pi6ta.sled edin 4as go vadi6 ot pe6ta i go slaga6 na masata. da ti e sladko!
  • S
    тва с ракийката ще се уреди
  • На ярито разтривка с силна ракийка- външно, за тебе ракийка- вътрешно и ще се оправят работите!
  • S
    на яррето му спря растройството. но преди не бозаеше и беше умарлушено и като дишаше му свиреха леко дробовет! сега вече си бозае !
  • M
    Важно е да се вземат мерки,преди да са настъпили усложнения,особено това важи за козите.Доста бързо развиват пневмонии.Настинката при малките ярета много често е съпроводена и с диария,макар че диарийте са в следствие и на друг вид вирус при малките.Ти как разбра,че ярето е настинало?Какви признаци проявява?
  • S
    благодаря! ще пробам а може ли да доведе до фатален край настинката
  • M
    Мускулно антибиотик и витамини за засилване.Прекалено е малко за да ти кажа и народни рецепти,които обаче в повечето случаи водят до фатален край.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта