Мисля да се занимавам с пчеларство

• V
    искам да се захвана с отглеждането на пчели какво трябва да знам за тях с какво да започна първо като любител а по нататак само времето ще покаже. Благодаря на всички, които ще пишат по темата
  • Търся 2-3 кг пчелен клей/прополис/! Тел: 041351411 Неделчо
  • пича дойде пусна си темата и се хвана да се занимава с оная си работа или може би си е мислил че пчелите носят меда направо в бурканите [:bee:] [:bee:] ,баси нещастниците
  • вярно ли е че има няква нова болес която масово избива пчелите в световен мащаб???
  • Първото което трябва да знаеш е дали не си алергичен към пчелната отрова при ужилване. Ако си алергичен - просто забрави. Второ - За мед за семейството и занимавка през свободното време стигат 5-6 кошера. Трето - Ако си решил да се изхранваш от това, са ти необходими над 100 кошера. На две места по 50 бр. отдалечени на 5 км. едно от друго. И не можеш да работиш на друго място. Грижите по кошерите ще ти отнемат цялото време. Освен това трудно ще се справиш сам. Добре е да имаш поне един помощник по време на ваденето на мед. Успех!
  • R
    ima edna kniga ,kalendaren spravo4nik na p4elara, az ya kupih ot redaksiyata na v p4ela i koser za na4inaesti esuper [:bee:] jelaya ti uspeh
  • D
    Станчев,имаш ли пчели за продаване?Ако знаеш някаде наблизо да продават?
  • P
    Колега Валери,ще те поправя малко без да ми се сърдиш-за цената на отводката-една рамка с пило и пчели е м/у 15 и 20лв,отводките са на4 или 5 рамки,така,че смятайте,+ 15-20лв за майка.По-добре да си купи семейство с кошер на старо от 80 до120лв!А пък най-евтино излиза да си хванеш рояк [:bee:]
  • Освен всичко друго трябват и пари. 1- кошерище 85 лв 10 плодникови, 10 магазинни пити 20лв основи 15бр-15 ЛВ .Отводка с майка 40лв, инвентар -ЦЕНТРОФУГА на старо 150лв повдигач,четка, пушилка ,вилици, було и др... около100лв успех . [:bee:] [:bee:]
  • P
    Колега vankad,за пчелите трябва да знаеш много неща!Моя съвет е да си намериш някой приятел пчелар за учител.Другото е да си набавиш литература,трябва много да четеш защото пчелите са по особен вид животни.Прегледай пчеларския форум,там има много информация.А на колегата Данчев-тръвните вървят по около 50лв
  • K
    щом имаш празни кошери може да си вземеш тръвни и да ги насадиш на кошерите като почне пашата ще напълнят тръвната с мед и ще слязат в кошера махащ пълната с мед тръвна и продължаваш тръвната ще ти е по на далавера от отводката ако решиш да купуваш
  • D
    Качаков,имам пет празни кошера,а бяха пълни.Преди 6 години комшийските пчели избиха мойте.Много се ядосах на комшията,за това че му са гладни пчелите.Викам му,защо не си подържаш пчелите,а той ми вика откаде да взема пари да купя захар и др.Сега мисля пак да си завъдя.Затова питам за цената.
  • I
    Качаков правилно ти казва, че първо трябва много да прочетеш. Това, което мога да ти кажа като съвет е, че пчелите са хубаво нещо и се отблагодаряват, но могат да ти нанесат непоправими щети на здравето. Затова си намери също екип, с който да можеш да работиш спокойно с тях, защото те трудно понасят изнервени хора. Всички части на тялото трябва да са покрити. Не слушай смелчаците дето отиват голи до кръста да отварят кошерите. Това се заплаща рано или късно. Пчелната отрова е лекарство в малки дози, но си е отрова в големи - особено за нервната и кръвоносната система. А първо трябва да знаеш дали си алергичен към пчелна отрова или не.
  • K
    Данчев преди 6-7 год започнах да се занимавам с пчели и започнах с2 тръвни тогава ги взех за по 30 лв сега не знам как вървят но тръвните не е работа губиш време
  • D
    Качаков,на каква цена се продават пчелите в тръвни?
  • K
    Първото нещо което трябва да направиш е да се замислиш дали наистина имаш желание да се занимаваш с тях ако да след края на март месец си намираш два кошера и си ги купуваш , а сега е момента да си набавиш литература и да четеш като за изпит на ликвидация има една книга "Календарен справочник на пчеларя" ако не се лъжа ще ти помогне много

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Идеи за защита на кошерите

Трифон: Преди време четох за един кошер , който беше снабден със защитна система. Май го представи...

228 1

Какви са изискванията за пчелин?

Здравко: Здравей! Тук можеш да прочетеш полезна информация - https://www.naas.government.bg/bg/...

347 1

Полезно ли е подхранването със захарен сироп през пролетта?

Mitko: Зависи от много неща. Например в моя район си трябва. Даже не чакам да дойде пролетта. Зап...

468 3

Осиротяло семейство

OSZ: Ако е станало търтовка ще има търтеево пило.... Аз бих ги смесил като ги напръскам с разре...

239 2

Имам едно въпросче

alex93: izvinqvam se za latinicata prosto nqmam kirilica! Kolega kato cqlo nqma znachenie dali sh...

698 4