Капково напояване

• G
    Капково напояване!Колеги имам 5декара земя и искам да садя корнишони,патладжани и домат,но няма вода.Колко би ми излезнало сонда+ капкова система.Мисля че вода ще излезне до 10м.Бих се радвал ако някой ми каже колко горе-долу би ми излезнало всичко,за да си направя сметка.терена е равен.
  • аз проучих въпроса и се оказа че за тези 2 дка които искам първоначално да садя няма смисъл за капково напояване защото водоизточника ми е река и ми трябва пясъчен филтър и само той струва около 1000 лв . И за това се интересувам има ли някой който продава такъв филтър 2-ра употреба
  • V
    зависи с колко пари разполагаш.разликата е поне 3 пъти.
  • здравейте на всички ! Искам да садя ягоди на черно фолио и искам да сложа капково напояване. И имам няколко въпроса към по-опитните от мен Искам да знам кой маркуч е по-подходящ , лентовия под фолиото или капковия над фолиото но с разпределители за всяко коренче (или друг вариант)?
  • Така е абсолютно си точен.Тук по-нагоре прочетох,че могло да се вади вода от сондажен кладенец с моторна помпа и щях да падна зачудих дали в България все още важат физичните закони,защото икономическите явно не важат.Аз вадя вода от 42м.с потопяема помпа и с бензинов агрегат,които ще го правя на газ.При мен цената на сондажа беше по-висока заради каменистия терен. инвестицията си заслужава водата ще стане по-ценна от златото и бъдещите воини ще се водят за нея,а и цената на имота се покачва доста.
  • T
    Много мнения много вариянти.Бензиновите помпи вадят от 7.50м дълбпчина после немогат да преодулеят земното притегляне.ПО темата със слагането на такава помпа в шахта била тя 2 или 3 метра имаш проблем с охлаждането на самата помпа и с газовете.Тоест ако водата ти е до 5 метра и е с постоянен воден стълб може да ползваш такава.Но в повечето сондажи водата пада като почнеш да черпиш може и много да пада.Решение е потапяща помпа с агрегат.Те са по 700-900 лв 2цола.Агрегатите са по 500лв долу горе свястните.Маркучите за капковото могат да бъдат много различни там е по сложен въпрора.Сондажа е от 70 до 100лв на метър и е по добре да е по дълбок за да не те боли после главата с малък дебит.Успех с начинанието колега ако искаш нещо по подробно може да се чуем ще ти помогна с каквото мога
  • За сондаж или кладенец може да ми звъннеш 1 gsm занимавам се с това .GSM:0897824105 Занимавам се и с земеделие и мога да ти сглобя и капковата система
  • на мен ми го прави фирма и всичко ми струва 6000лв 30 дка като маркучите са през 5м
  • здр колеги мисля че до някаде несте прави много от вас сигорно нямат пердстава за какво става вапрос;значи капковото за 5дек штети струва около3500 сас всичко имаш филтар,кран4ета магистрален маркуч.и вав всеки ред допалнителен маркуч,отделно помпа ако е бензинова или дизел около350-500лева аз си направвих за 7дек и сам много доволен за 1 час на ред се излива 200литра вода 1 ред е далаг 50 метра ако някой иска даме пита нешто нека дами званне товае тел 0898505139
  • А сега ти чети "ЛКМ AQUATRAXX 5MIL 16MM/20CM/0.87L/H/4200M цена: 0,10 лв. л.м" Или преведено : 16 мм дебелина капкообразуватели през 20 см дебит за капкообразувател 0,87 литра на час дължина на ролката 4200 м. Цена 0,10 лв линеен метър
  • Чети внимателно 0.3лв линеен метър на маркучите. каква е тази моторна помпа ,която вади вода от 20м?
  • V
    има моторни дето вадят вода и от 20 метра, а случая явно не е такъв нищо не пречи помпата да се постави на 2 метра дълбочина в шахта. хем не се вижда, хем и се вдига и дебита.общо взето за 4-5 часа си полял смятай долу горе литър нафта на час. капково през 30 см не съм сънувал а съм направил повече капкови инсталации отколкото някои са изорали.за домата ти трябва един маркуч на 2 реда-близко засадени за корнишона един на 120см за патладжана 1 маркуч на 2 реда близко засадени което ще рече метър.т.е.1000м в декар по 10 ст=100лв.за кладенеца не съм специалист ,и е редно да има циклон. макар. че ако ползваш едногодишни маркучи ,квоти пука, че има пясък не знам самия кладенец, не е само да има вода а е важно колко вода през най сухите август и септември има.ако е в пазарджик знам за какво става въпрос ама ей так да кажа не смея
  • Колеги като гледам май без ток не е много рентабилно?
  • Колега моторните помпи могат да изкарват вода на не повече 8м дълбочина за сондата трябва потопяема помпа,а към капковото има и хидроциклон.
  • цената за маркуча зависи на каква гъстота ги слагаш,моите мисля,че бяха 0.30лв. линеен метър,без ток си загинала купуваш генератор,които е на бензин или нафта трябва да е най-малко 2пъти по-мощен от помпата за да може да се включи,за сондата си прецени дали да я правиш ти или да викнеш професионалисти,зависи от терена.При мен горния слои беше каманяк и с огромна профи машина си играха близо 20дни при това сондажа трябва да се прочисти това става със специална машина иначе помпата ще я изхвърлиш много скоро.самия кладенец трябва да се сложи обсадна тръба.Общо взето както казва Иванчо-козата си сака пръч.
  • нямам ток

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Кой сорт пипер ще ми препоръчате?

Искам да отгледат тази година повече пипер. Видях, че има десетки сортове. Не съм опитен,...

574 0

10 дка зеленчуци

Здравейте. Искам да започна да отглеждам зеленчуци - предимно домати и пипер. Имам собств...

498 0

Болест или мутация на пипера?

VasilD: Как ли пробвах, не мога да кача снимки. :(

454 1

Болест по пипера

vadoda1: Здравейте, пръскайте със Скор 5 мл, Радомил Голт 2 кибр кутийки, Актара половин пакетче...

2835 4

С какво да торя преди дълбока оран за Капия?

952.2: С оборски тор. Кравешки или овчи. Задължително прегорял. По 2 ремаркета на декар. Ремаркет...

1190 2