трактор ЮМЗ - проблем с трета скорост

• S
    искам да попитам трета скорост на юмз то ми изключва всички други са си наред от какво може да е помогнете ми.
  • Отгоре на капака на скоростите има малък капак с 8 болта.В него има вал който заключва фиксаторите,а отстрани има щанга която е вързана със съединителя.Прочети как се регулира и ако го спазиш и пак изключва по добре не се мъчи повече
  • V
    kolega spored men iska doktor koito razbira nese napriagai tolkova
  • слагаш капака без да го прихващаш с болчета включваш на 3 и много внимателно махаш капака и гледаш на каква широчина контактуват запчатките ако е добре остават само фиксатора или разхлабена вилка ,нещо си пропуснал при огледа вече и аз съм в шах
  • S
    колега кажи от кои капак да го оправя страни4ния ли и от коя страна и по то4но какво се прави
  • B
    Юмз не криви вилки-чупи ги директно.Виж си малкия капак и го регулирай като по книгата.Юмз не изключва никога.Ако ще правиш кутия по-добре го бракувай.
  • включи на 3-та и виж колко ти контактуват зъбчатките-изкривена вилка?Огледаѝ заключващия механизам на фиксаторите.
  • I
    Сашко дай малко повече информация при какви обстоятелства е започнало това изключване на 3-та. Все нещо е станало зада започне да изключва я при работа с трактора, я при някакъв ремонт на кутията
  • I
    (какъв е проблема да караш без трета, освен, мисълта, че я нямаш.Вие ще кажете, че всичко ви е наред и вече ще припаднете без трета.кой знае колко километри ще спестите ако карате на трета , а не на втора.пък и освен за транспорт за друго за какво я ползвате. големи авиатори сте!) Дончев на 3-та се правят доста от операции с ЮМЗ торене, пръскане, есенна сеитба, понякога и пролетната окопаване. То ако е можело без нея още при конструирането на трактора са щели да я пропуснат
  • тия телове на горните снимки за тва се турят там не да тегнат на коритото [:namigvane:]
  • я ръчни на 5-та на место и виж кво ше каже [:namigvane:] ако не изкючва на 5 виж вилката на трета да не ти я е пипал некой
  • S
    колего прегледах зап4атките добре на парви4кия и втори4ния вал неса нови но неса и толко исхабени няма с4упен заб на никоя зап4атка като стои трактора на место и работи вклу4вам на трета и веднага при пускане на саединителя и исклу4ва
  • V
    Започва се от тук УСПЕХ
  • V
    УСПЕХ
  • V
    Миналата год минах по този път
  • V
    ЮМЗ

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

JD 6420 проблем в навеса

димитров: сьщият го имам сьс същия проблем поправиха го но не напълно сега вдига от копчето но не па...

26 1

Мнение за трактор Deuts Fahr 5080d

Правя тази публикация с цел помощ... Един колега от моя край ще взима нов трактор и иска...

43 0

Беларус ЮМЗ-6КМ

solun1: Ползвал съм акумулатори на МОНБАТ 12в/180а и пусков ток над 1200а - на ЮМЗ и на МТЗ82. Зим...

212 2

Беларус 921

Здравейте колеги.Имам въпрос за беларус 921-лозарски на старо,който се продава и имам инте...

102 0

Владимирец

Здравейте, търся да си купя тапата на отдушника на навеса, която е и нивомер.

98 0