Състоянието на посевите, след падналия дъжд

• T
    Колеги какво е количеството на падналия дъжд в отделните региони и как е реколтата при вас?\r\n\r\nВъв Велико Търновско количеството паднал дъжд е незадоволително. Днес пак се кани да вали, дано. Същевременно докато валеше в Търново, в Свищовско грееше слънце и дъжд не е капнал до вчера вечер.\r\nПишете при вас как е.
  • ами и при нас в Стара Загора не вали многа а и ако вали то след това пече 2 дена по 30-36 градуса и всичко овяхва за часове а отностно жатвата след 10 дена май ще жанем пшеницата(с ечемика сме посредата) ЩОМ ЛЮЦЕРНАТА ЗА 8 ДНИ Е ПОНИКНАЛА ЕДВА 5 САНТИМЕТРА [agressive]
  • S
    a v silistrenski region e po zle tragi4no e dori.p6enicata e gotova za jatva do dni a proletnicite zaminvat v4era hodih na tam niama i silaj da stane ot carevicata.kakvo tarpim da ni uberat kakto stava vsiaka godina. [lud] [lud] .
  • S
    След като е ясно,че има региони които здраво са пострадали от суша-както виждам от форума-от Пазарджик до Бургас,Добричко също,защо търпиме разни вестникарски спекулации и цени около и под 200 лв. тон за първокласна пшеница при положение ,че на Будапеща гонят 300
  • S
    pri nas e adski zle ne e valialo ot 15 mai.p6enicata zapo4na da zree carevicata jaltee mn e zle
  • в пазарджишкото поле не е валяло от 10 дни и всичко трябва да се полива,никъде по медиите не казваг,че страшна суша идва,а само баламосват народа, че било време за море,данеби хотелите на олигарсите да останат празни. [:gun:] [:gun:] [:gun:]
  • около 13литра/м2 за хасковско
  • Къде го този дъжд Пшеницата вече си замина, при нас и марица да мине през нивите няма няма да има ефект. Ама мисля,че е така в цяла южна България от Пловдив до Бургас. Дано повали поне малко за пролетниците(слънчогледа), а царевичката си я поливаме. Успех.
  • B
    В региона на Перник количеството на валежите е значително.Преди дъжда състоянието на пшеницата и слънчогледа беше много добре.Точно преди да завали завършихме окопаването на слънчогледа с торовнасяне и мисля, че дъжда падна точно навреме.
  • A
    Леле майко.... [:slap:] ти колежка ли си? Ами при нас вали...
  • A
    i pri nas vuv Vidi e slabo prevalyvaneto . ve4e spry i pekna slunze . no vse pak e ne6to i ne mojem da se 0plakvame. s pozdrav-a.Asenov
  • G
    За съжаление в Ямболско нито капка - положението за пролетниците е трагично

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

НЕ КУПУВАЙТЕ СЕМЕНА ОТ ЕТ"Топлам"

Андрей: Колеги помагайте съветват с раундъп да третирам няма ли да убие разстенията

130 0

отглеждане на просо

mavropoli: Предлагам украински сорт семена просо срещу договор за изкупуване. тел.0888995959 mavrop...

993 3

Имам 4дка край село Белозем

Искам да попитам дали е възможно на тези 4те дка ,които имам да засадя тютюн и дали ще ста...

2062 0

Люцерна Кога да сея Есен или на Пролет?

Здравейте колеги за начало искам да сея 5 дка люцерна защото другите ми земи не са ограден...

937 0

Люцерна сорт, кога да сея?

andro6157: Здравейте колеги гледам че има един сорт пионер в-46 дето продават на много ниска цена няк...

1888 3