Оферти за пшеница на зелено

• D
    Колеги започнаха офертите за пшеница на зелено.Днес ми предложиха 180-200 лв.за тон без ДДС Какво мислите???????
  • L
    Който си мисли, че има цени на зелено 350 лв нещо го е ударила гръмотевица.... Имам отлично информиран източник дето ме съветва по цените. Цената пада от края на миналата седмица. Верно е, че няма сделки на големите износители поради несигурната обстановка. Работими цени днес могат да се вземат не повече от 290-300 кинта от място до 100-150 км от Варна/Бургас.
  • D
    и ако може влез на чата,че тук само се изчакваме
  • D
    каквото стане,ти искаш да кажеш че си знаел че мин година колко ще стигне пшеницата ли,не ми се вярва.мисле че никои не знаеше....
  • Тая година ще я карат на консерви явно,няма кой да пусне наши кораби да стоварват.Американците ще си закарат тяхна стока с техни кораби...Аз пак ти казвам...друга година всичко се знаеше по това време,сега всеки вдига рамене и казва,че пазара ще удари дъното!
  • Вярвай ми.. фирмата в която работя,е един от най-големите износители в Бг. и положението е трагично.Ще се работи на парче,ще се купува стока,само ако има пазар и кораб ще се вика,само когато стоката е събрана,ако въобще се работи!
  • D
    и все пак и там се хранят....руснаците ако пак не продават нищо ще намажем и ние.за слъноглед на зелено до сега не ми се е случвало някои да ме пита
  • Е..и аз чувам,че някой предлагал на зелено такива пари...но това са ежегодните слухове,не познавам някой да е продал де..!Няма реално на кой да я продаде после..Те правителства нямат в Либия и Египет..камо ли зърно да им кара някой...Повечето стока се изнасяше за там,тая година износ няма да има,инъче по това време се знаеха цените и договорите бяха оформени..
  • N
    Няма пазар ,нямате договори а предлагате 300-350+ на зелено .
  • По пристанището се говори,че тази година няма нито един сключен договор за износ на пшеница,заради размириците в арабските страни...и цената ще се определя от мелниците и фуражните заводи...а те не се натискат много да правят хляба от фуражна пшеница,нито пък животновъдите да плащат за скъп фураж...Ако всичко остане за вътрешния пазар..не ми се мисли..Същото е и с рапицата...няма нито един договор за износ..първо ще жънете и после ще наддавате надолу,обаче,някой да ви вземе стоката...Тая година никой не се върза с договори..има много загубени пари от тая година и трябва да се връщат с лихвите!
  • D
    бе аз не говоря за тоя от форума,а за човек реален. по добре от банка да вззема отколкото от тея зелените....
  • Дори съм повече от сигурен,че за слънчогледа са ти предложили 350 лв.... там някъде върват офертите!
  • V
    питай дали го искат на пристанището или ще го вземат от полето
  • D
    на мен ми предлагат 35 ст на зелено.пшеница и слънчоглед ще има цени пак
  • N
    Анонимните търговци /комисионери /ре регнаха в сайта.Аланколууууууууууууууууу от къде си сигурен че ще купуваш и то още сега под себестойноста?
  • Казваш да не му звънят хората значи....малко пари дава! То като се има предвид,че тази година зърното ще се изкупува под себестойност..защо си мислиш,че 150лв. са малко пари?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта