СВЕТОВЪРТЕНИЕ ПРИ ОВЦЕТЕ

• B
    ОТ КАКВО СЕ ПОЛУЧАВА И КАК МОЖЕ ДА СЕ ИЗЛЕКУВАТ, БЛАГОДАРЙА ПРЕДВАРИТЕЛНО
  • N
    Аз не съм имала такъв случай,но от ветеринаря и от по-стари хора съм чувала,че имаш ли въртоглаво животно само ножа помага.
  • F
    По признаците това си е чиста "въртоглава овца" както казаха колегите това е червей в мозъка който като се раздвижи и както казахте овцата "я прихващат лудите" доколкото съм запознат от ветеринарния лекар това е параит,който при ненавременно обезпаразитяване достига от носа на овцата (при овце които имат секрет в носа) до мозъка където се развива и започва да изяжда част от мозъка. Лечението е нож ...
  • B
    аз още не съм почнал да излизам на паша.но есента съм имал случай от сочната трева да се разболеят две шилета но признаците бяха други.тогава едната от гърба назат варвеше на страни а другата изопщо неи хващаше гърба и задните крака и им бих 5 дена калци и на десетия ден се оправиха
  • вярно,февруари е най сочната трева за пасане,може и да се надуят от тревата
  • Нито е ценуроза нито кетоза нито листериоза защото при никое от тях има ремисии.Заболяването е тревна тетания.Лекува се с калциево-магнезиеви препарати кръвопускане и дексаметазонови препарати.Животните 2-3 дни да се държат в затъмнено помещение.
  • M
    kolega noja e re6enieto az sam imal 6ile s svetovartej n6 nepomaga samo noja imal sam i ovce s paraziti pod opa6kata,koqto kato q prexvanat ostava stadoto i zaminavaa
  • Въртоглавие при овцете-ценуроза!Оперативно-трепанация на главата-сложна оперативна намеса!Голяма част от колегите нямат необходимия набор от инструменти/за трепанация/,а други без да обиждам, дори не са виждали ценуроза!
  • K
    да това е червей в мозъка на външен вид като тези в дърветата,коли и на пастърма
  • B
    на агнетата давам вермитан или панвермин хапчета а на овцете пролета джетеринаря бие севабмек. на кучетата им давам на един или на два месеца единпит за глисти само една овца имам с такива признаци
  • C
    Има едно определение ВРЪТОГЛАВА ОВЦА
  • V
    няма лек за световъртежа коли го това е казано на селски е червей в мозъка и не е заразно говоря ти от опит 15г само със овце се занимавам преди 2седмици имах коч миринос 150кг с световъртеж няма оправия това нещо
  • Колко овце са със такива симптоми.Обезпаразити си кучетата и не им давай сурово месо
  • ако е масово-съмнение за кетоза или листериоза-блъскат се като слепи в преградите,но не се въртят в кръг
  • Бюрхан прочети това и ще разбереш. аз преди имах една въртоглова юница. http://www.farmer-bg.com/news_view.php?id=4459
  • Занеси изпражнения за паразитологично изследване Гледай да е държавно в частните ще ти изкарат такива паразити за които имат препарати за продаване. С какаво паразитно средство си третирал овцете ?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

163 0

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

177 0

Овце без мляко

Здравейте, колеги имам следния проблем Овцата се агни има направен съд ,но няма никакво...

293 0

1 био ЖЕ

Агри.БГ: Здравейте, Няма промени в пресмятането (поне към момента не са упоменати). Съгласно § 2з...

126 1

Българска порода за месо

Здравейте фермери пиша ви защото имам един въпрос на който не мога да си дам отговор а и...

455 0