Откъде мога да си купя семена за сладка царевица сорт Чаленджер

• T
    Колеги може ли някой да ми каже откъде мога да си купя семена за сладка царевица сорт Чаленджер не зная дали точно така се пише.Много я хвалят нещо,ако някой има опит с този сорт моля да го сподели само знам че хибрида е американски.
  • W
    колеги всеки сорт си има предимства и недостатъци,но като сорт "чалънджър" го наложиха търговците,защото беше първия по ранен сорт.Вече има доста голямо разнообразие от сортове и мога да кажа че всички са доста добри.Когато сеете такава царевица се съобразявайте с вегетацията на дадения сорт и за кога искате да излезете на пазара.Хубаво е да се сее на различни дати по по малко за да имате по продължително време продукция за реализация. Точни цени никой не може да ви каже ,защото всичко зависи от пазара и какво количество се предлага. Отглеждането трябва да е задължително на поливна площ,като е хубаво ако можете да дъждуватепо време на изметляването за по късните сеитби.Ако реколтата е добре гледана при 6000 растения в декар е нормално добива да е около 9000 кочана.
  • E
    Зравей колега!Виждам,че си доста запознат,дали можеш да ми кажеш нещо за сорта "бонус"?Тя е по късна и мисля да прабвам и от нея,но се чудя към коя дата да я сея и по колко да пускам?
  • T
    Аз лично гледам царевица рано в оранжерии,но съм на морето и е актуална и има цена.Сорта ми е друг,не знам защо толкова всички лансират тоя"Чаланджър"Има вече много хубави сортове,да не кажа,че сигурно всички предлагани са добри.Сея ги на 25см,но може и по-нагъсто,междуредие 60.Но това е вътре.Последно сях "Вега"на Мей сийдс.Купувам ги като отида на панаира в Добрич.
  • T
    zdraveite az seq sort SPIRIT na sindjenta i sam mnogo dovolen stava rano i dava hubav dobiv ako se poliva redovno
  • I
    И сорта "ДЕНИЦА"не е лош.Много сладка царевица и става сравнително бързо-60дни,но кой каквото търси.НАЛИ!Ако може информация и за други сортове сладка царевица ще съм благодарен.
  • J
    хибрид чалънджър семена се продават от фирма влади тел 0888778402 много ранен хибрид средно големи кочани с добър търговски вид напада се от мазна главня и гъсеници на ливадна пеперуда при гъстота над 5бр на квадратен метър се влошава опрашването и част от кочаните остават не добре озърнени
  • G
    и ас мисля да сея малко каде ще я продаваме на каква цена я купуват.
  • I
    Тука http://www.botanika.bg/products.php?cid=84s67 продават семена сладка царевица, но за тоя сорт дето се интересувате като, че ли го няма. Може да ги питате все пак
  • Какво става бе колеги че така онемяхте даите контакти четрябва да бучим мамуля
  • И аз търся, но никой не казва Ако някой це обади ще
  • На дюгеня къде
  • Все пак някой да каже откъде да намеря семена
  • V
    Ами човека е предвидил и прасетата и братята роми
  • I
    3000бр/дка не са ли малко? При положение, че се сее на 20см са поне към 6000 растения, че и повече май на декар
  • сортът е добър, дава добъра реколта до 3 мамула на растение. трябва да го садиш по едно семе на 20см. семената са малки, но това да не те притеснява, има добра кълняемост. да го пръскаш за червей непременно. понася и малко тор. но и без тор, да го напояваш когато ръсте и се опрашват мамулите, за да са пълни, добър избор. От декар се получават до 3000броя царевични кочани. Успех

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта