кредит за отглеждане на пилета бройлери

• D
    Здравейте. Искам да отглеждам пилета бройлери-мога ли да ползвам кредит за извършване на такава дейност и какви са условията за един такъв заем.Щебъда благодарен за отговора. [
  • M
    Здравей колега Джамбазов . Първо трябза сам за себе си да си наясно за какво по - точно искаш да отглеждаш пилета. Сиреч за лично ползване или промишлени количества . Искам да ти споделя само ,че първо трябва да подаеш молба в ДВСК по регион ще те посетят и ще ти регистрират обекта. За таза услуга в моята община взимат по 15 лв .Ако е залично ползваме .Става въпрос за бройка около 90 - 100 пилета смесена порода за месо и яйца и не се заяждат много . Помещението ми е около 15 м2 с изложение юг югозапад за да може да влезя слънце през по голямата част на деня. Пода не съм го циментирал . а съм го уравнил.Бях намерил стари тротоарни плочки и тухли единички и така го застлах с тях. Сле това го застилам със талашови стърготини или слама и я сменям на 2-3 дена че иначе куришките ще ги задушат. Направих им и толкова широко дворче около 16му заградено с рабицова мрежа окачена върху стари бетонови колове. За да могат през деня да се разтъпчват. Храня ги със смляна фуражна царевице и трици на ден по 2 пъти им слагам сега за сега само сухо. И вода за пиене във поилки на 2 пъти през деня. като на 30 дена им слагам и лекарство предписано от ветеринаря. на 10л вода по 10 гр. До ктук разходите по материалите , почерпката на приятели те за помоща за направата на кокошарника и фуража и закупуването на пилетата ми излезе около 1200лв.Взех ги на 1 месец вече са 2месеца и 10 дена и серазвиват добре. Надявам се до края на юли да проносят. Имам от 100 бр само 6 бр мъртви. При аклиматизирането и. От тях има 5 петлета.Ще видя как ще работят за в бъдеще.Вчеса около 1,230кт. Ако имаш други въпроси можеш да ми обаждаш 0878300012 Миро.
  • A
    Това е въпрос, който трябва да зададеш в някоя банка.Обаче, ако досега никога не си имал някаква самостоятелна дейност-с две думи-нямаш икономическо минало-ще е трудно да не кажа невъзможно. Ако разчиташ на субсидии от земеделието-и затова забрави-за бройлери никога не е имало и не се очертава да има. 2010-все пак имаше кредит с по-ниска лихва от фонд земеделие, но там пък имаше други изисквания, които ти като нов със сигурност няма да можеш да покриеш. Таааааааа-така-май мисията невъзможна.Единствено-наинат и със собствени средства [angry]

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта