Кравите ми не се разгонват

• R
    Колеги ако можете помогнете със съвети;имам четири юници отелени лятото на 2010г, още не са се разгонвали,пробвах с масаж и лекарства(естрофан,фолигон и фертажил)но няма ефект,Ветеринаря казва ,че имат хипофункция на яйчниците. Какво да пробвам ?
  • колеги с какво лекувате кравите за червени черви освен довистон имали друго да не влияе на млякото помогнете
  • abe ne gi hranq slabo no neznam sto taka stava
  • Naprolqt ot zelenoto se razgonat slabo gi hranish
  • az namam 5 000 leva ako imah namase da se zanimavam s tazi stqh da si kupq nova
  • blagodarq vi kolegi za otgovora az sim mlad fermer na 20 godini i za tova mnogo neznam
  • tova rektalno sledvane lekarya li go pravi
  • А едно ректално изследване 5-10лв
  • един приличен ехограф за около 5 000 лв
  • zavedoh yunicata si na bik sega kak moga da razbera dali ste oteli osven lekar imali nacin ako ima mi go kajete molya vi se
  • A
    А защо не пробвате да ги подсилите? Да разнообразите дажбите им?
  • pri slaba hrana malko slanze i mn. drugi qsno mesez mai 6a se razgonqt ot praktika pi6a kolegi vinagi unizi sa problemni [:duel:] 4akane mu e maikata ako do edna godina nqmq rasgonenost mahai 4e vliza6 vatre
  • A
    роси намери си техник осеменител или вет лекар който осеменява само това ти е спасението
  • R
    Благодаря колеги за съветите.Наистена юниците се заплодиха на около 12м и фуражът им е еднообразен(сено,люцерна,слама)а смеската е домашно приготвена)жито,царевица,слънчоглед). Не сме им давали други хр.добавки и витамини.Ветиринаря ги прегледа ,нямат жълто тяло а яйчниците им са мн.малки(хипофункция) и затова пробвахме по-горе споменатите лекарства.
  • Имам 30 години стаж като доктор на участък и като чета какво пишете се хващам за главата.Викнете доктор да направи обстоен преглед на животното.Да се вземе кръв за изследване за микро и макро елементи.Доктора знае какво и как да направи.Ако сте фермери, не се занимавайте с неща от които не разбирате.
  • M
    Що се отася до животновъдство, да, имам някакви бегли познания и ги сподалям, я ти дай предположение или съвет на колежката щом знаеш и разбираш повече. колежке, попитай си ветеринара за това което ти казах, тук ако някой доктор прочете темата ти , със сигурнос би ти казал почти същото. Успех.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Санкционират

Иван: трябва до 30.09.2020. продажба и тези 3 животни не трябва да си ги подавал за субсидии

77 1

ЖИВОТНОВЪДНАТА МАФИЯ / лъжите на пишман "животновъдите".

Ако търсите работа във ферма /животновъдство, бягаите далече от тая обява: "Търся 1 или 2...

202 0

Фолио и мрежа за балиране

dipl.eng.Yordanka Nacheva: Здравейте г-жо Петрова Ние ПОЛИФОЛ ЕООД предлагаме мрежа и фолио за балиране Продуктите...

57 1

Проблем със влизането на скоростите на ЮМЗ 6-Л

Тодор: Най вероятно съединителя да не ти отделя добре

83 1

Българско сиво говедо

Kris1973: Ако някой може да помогне Благодаря.

186 1