КОЙ ЩЕ ЗАЩИТАВА НАШИТЕ ИНТЕРЕСИ

• P
    Кой ще защитава нашите интереси, в Европата това е е Петя Ставрева- ОК аз лично ще гласувам за нея ама имам и определени искания - да ни поевропейчи с обмяна на опит и финансиране от фондове, които да не минават през разплащателна, министерство и разни други, да ни премахнат данъците на нас производителите, защото те и без това се крадат и не отиват там където им е мястото- поне в социалната сфера, за доказателство Биг Брадър играе ролята на Социалното министерство...\r\nАми тука в България ние сме 200 000 фермери и ни яхат всевъзможни нещастници, като ни баламосват и демагогстват и съответно облагите са за тях, навсякъде комисионерстват - съдействат за какво ли не...\r\nПредлагам ако ще си даваме гласовете за някой то нека той да даде ясна позиция по проблемите, да ги постави в съответната законова рамка, да се ангажира с конкретни срокове за изпълнение и гаранции, ако не да си подава оствката директно, да му виждаме очичките всеки месец, а не като сегашните мишоци- да се вози в бронирани лимузини за да се пази от народната любов...\r\nЗа 8 години управление нищо не направиха няма и да направят занапред, искаме добри управленци, а не партийно назначени нищо не разбиращи бездушници за които сме едни смръдльовци с които даже ги е гнус да се здрависат...\r\nИскаме човек който да живее и разбира от нашите проблеми , а не да се влияе от настроенията на шефа в партийната централа, искаме да си го изберем ние и като не ни върши работа да си го сменим, а не да разчитаме на ГЕРБ, БСП или ДПС там горе единия играе футбол, другия кара мотор третия иска да се вози на летяща чиния, да ама все е за наша сметка...\r\nАз лично скоро няма да внасям данъци в България...
  • Колега,по добре не питай от каде са средствата,че ще се разочароваш
  • S
    Очакваме да прочетем интервюто и съответно да го пазите в архива за да можем при евентуално влизане на Петя Ставрева,което никак не е сигурно да можем да следим какво се изпълява и какво не се.Друг важен въпрос е да се отговори публично откъде идват средствата за предизборната и кампания,и в частност масираното и присуствие в земеделските портали.Няма нищо лошо да се рекламира но е добре да се знае за произхода на средствата.
  • S
    Благодарим за хубавите въпроси! Включили сме ги във въпросите за интервюто, което Петя Ставрева ще даде за Фермер.БГ и ще публикуваме пред идващите дни. Продължавайте да сте все така активни и да доказвате, че си разбирате от работата повече от всички "експертчета"
  • Пращай писмото! В най-лошия случай ще остане без отговор,нищо друго няма да ни направят. Ако пък случайно се получи отговор,недей забравя,че в предизборно време говорят това,което ни се иска да чуваме.
  • S
    Само да добавя за ентусиазирания колега от Атака,че Христо Мермерски е от Съюз на Патриотичните Сили "Защита" и наскоро беше обявян официално,че е бил сътрудник на ДС http://comdos.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=750&Itemid=47,а въпросния съюз се отцепи от Атака в сегашния Парламент. Аз също развивам земеделие в район където са мнозинство етнически турци и помаци,работниците миза роми,нямам никакви проблеми да работя и живея с тези хора,съм против лозунгаджии като Волен,които по-добре да обяснят на електората си как 21г му доведен син се вкарва в европарламента и от бивш редактор на в.Демокрация,той самият става най-ърлияротивник на демокрацията. Но нека да престанем да се делим на сини червени,от това полза няма да видим,всеки да си гласува по съвест и това си е.Проблема ни в България за разлика от другите държави,е че все гласуваме водени от някаква емоция,захлас по определна личност или желание за реванш,протестен вот или още по-лошото решаваме да не гласуваме ами да ходим за гъби или риба. Явно трябва да минат доста поколения за да се разделим с илюзиите си и да подходим прагматично към всеки избор. В Америка например има две партии-демократи и републиканци,всяка си има относитително стабилен лекторат,който дава протестен вот в рамките на неповече от 10%,третата група са така наречните независими,които при равно разпределение на силите между първите две групи решават кой е победителя в надпреварата.Как гласува американеца,за който ние всички в БГ сме склонни да мислим,че бил тъп,необразован и дебел?Може и да е такъв,но при всяка кампания за избор неговото решение освен от личната харизма на кандидата се влияе от няклко главни теми-примерно -по ниски или по високи данъци за тези с доходи над 250хил годишно -за или против абортите -каква да бъде системата за здравно осигурване и кой колко да плаща -за или против изтегляне от Ирак Всяка партия си изказва позициите по тези въпроси и ги защитава пред избирателите,съответно те правят своя информиран избор,и на следващите избори когато дойдат да искат пак подкрепа от избирателите те им търсят сметка какво са изпълнили и какво не са.Отделно повечето влиятелни вестници излизат с подкрепа за своя предпочитан кандидат,синдикати,браншови съюзи и т.н и казват какво очакват в замяна.И за да ви покажа,че дори и в Америка нещата не са идеални,за Министър на Земеделието президента реформатор Обама избра Том Вилзак бивш губернатор на щата Айова,част от групата щати формиращи житницата на Америка.Та този Том е бивш член на борда на директорите на Монсанто,защитава корпоративни и лобистки интереси,ГМО културите и с това Обама си навлече гнева на малдите и независими избиратели които го направиха президент.Така,че политиката е баланс на сложни и големи интереси,кадето при всички случаи политиците ще използват гранжданите за да задоволят собствените си его,амбиции и интереси от различно естество,майка та му е ние фермерите да успеем да използваме също политиците на максимум да изпълнят поне една част от нашите искания и да ги държим отговорни ако съответно не ги изпълнят. Но затова си мисля,че обеденинени под формата на партия е осъдено на неуспех не само заради естеството на самите политици но и поради политизацията и поларизацията на самото общество.На нас ни трябва силен браншови съюз който преди всеки избор да дава ясно и категорична подкрепа при определени условия за даден кандидат.И ако по врема на мандата той се самозабрави право на площада пред парламента до неговата оставка или осъзнаване и влизане обратно в правия път,а недай боже ако излезе българско магаре от сой,отсвирване на следващите избори. Мисля че е време всички тука,които обсъждаме в този форум и други желаещи да си създадем собствен независим браншово съюз или пък да използваме формата на АСБ,не съм наясно какъе точния му статут.Всеки да си плаща членския внос,ние да си работим по нивята,а колегите като админ Таня да комуникират нашите искания към държавата и ако държавата стои глуха за нашите искания да се грабнем с роднини и познати и финансирани от членския внос и лични средства да излезем пред парламента,но за това е нужно всеки да застане с името си и подписа,така че като Таня като пише писма на МЗХ да е ясно че примерно 800 живи хора,а не мъртви души стоят зад тези искания и ако съответно управляващите се инатят тези 800 можем в троен размер заеднос семейства и работници да се явят на площада пред парламента и да им се стъжни картинката. И тука вместо да си спорим коя е Петя Ставрева и кой стои зад нея да и напишем едно писмо с нашите което да се изпрати от АСБ,а тя да изпрати писмен отговор на нашите въпроси,и въз основа на това да можем да направим по информиран избор.Моите въпроси лично са: 1)Какво ще направи за да може незабавно да се приложи в България Европейската директива която позволява на фермерите животновъди да преработват и продават сами своята продукция? 2)Ще направи ли нещо за да може администрацията в МЗХ да почне да спазва сроковете по наредбите за кадидатстване одобряване и плащане на проекти по ПРСС? 3)Чии интереси ще защитава на едрите фермери или на средните и дребни фермери?Обвързана ли е по някакъв начин с крупни арендатори и вносители на земеделска техника в България?Съответно при наличие на такива да декларира конфликт на интереси. 4)Какво ще направи за да може агроекологичните плащания за българските фермери да бъдат отблокирани от МЗХ? 5)Ще работи ли в посока максимално бързо изравняване на субсидиите за новите и стари страни членки? Смятам,че ако желае нашите гласове,тя и нейния екип биха могли да отговорят на едно такова питане от АСБ. Какво мислите по въпроса?
  • A
    бес кръв толкова демокрация.подарената демокрация е анархия.
  • A
    колко сте наивни такива като митко
  • A
    колега
  • N
    проба
  • Господине, В този форум ставаше дума за Петя Ставрева а не за кандидат политици изобщо.Така че вашите предпочитания си ги запазете за себе си. А проф. Христо Мермерски е в списъка на сътрудниците на Държавна Сигурност/това е по официално изнесена информация преди изборите/.Това обяснява също така дейноста му преди 1989 когато изпращаше /с съдействието на службите разбира се/ студенти на стаж в Америка за което вероятно е прибирал добри комисионни.Изобщо изпитан боец.
  • Прочетох всичко по темата. Rikii, ако не гласуваме оставяме на бабите и дядовците и да турците да решават вместо нас. Доган доказа че въобще не защитава интересите и на своите фермери, защото за него най-важно е българското земеделие да е ликвидирано. Вноса от Турция да процъфтява това му е важно на него, а бедните хора най-лесно се манипулират. Ако искате да продължаваме по същия начин, добре не гласувайте. Аз отивам да подкрепя Петя, защото тя е едиствения политик срещал се с хората очи в очи, не предизборно. Ясни са от синята коалиция, но Петя доказа, че има морал и работи съвесно. Нека не убиваме и едиственото зрънце сред бурените!!!
  • A
    №11 е червейчето на кукичката.а хора които 20 години гласуват сдс бсп и се оплакват това говори колко интелект притежават.твърд електорат пълна простотия инвалиди в главити
  • R
    Онзи анонимния лумпен от Атака по-добре да мълчи. Бюлетина №11 !!!
  • M
    Кучетата си лаят,кервана си върви...ето,това за мен е политическата обстановка в България. Какво агитирате за Атака,първо махнете оня изкукуригал фашист-какво искате,разпри на етническа основа ли??? Ти,агитаторче,от къде си? Аз съм от край,където българите сме едва 20% сигурно.Това не ме притеснява,но не съм съгласна фанатизирани шовинисти да мътят водата и да гледат сеир.За Турция да влезе в ЕС,това няма да стане,защото имат непреодолими противоречия и неразрешими проблеми-Кипър,Анадола-кюрдите,права на жени и деца.... Те по-скоро се връщат назад,отколкото вървят напред.Кадъната на Ердоган сложи забрадка-голям прогрес,няма що. Аз лично не вярвам да се преборим с триглавата ламя,защото те са си направили предварително сметката на кого какво и цялата дандания е хвърляне на прах в очите на нас,таканаречения електорат.От години всичко се върти в кръг -и пари и власт... Рики,прав си-всеки се спасява както може,иначе няма да оцелее. А вече е въпрос на оцеляване.
  • A
    Петре,незнам Петя Ставрева каква ти е,ама нещо ми се струваш пристрастен..Какво показваш,че земеделците взимаме много пари ли...???Що не се засрамиш???Колко е БВП на ЕС...колко е на БГ????Какво ми показвате тези проценти..??

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта