Данък за земеделски производител

• D
    Колеги нека някой който е компетентен в тази област да ни светне от кога и как ще се облагат доходите на Земеделските производители.Очаквам компетентни и ясни отговори а не лигавене и да показвате колко сте глупави.Това го чета всеки ден така че не пишете тука ако не е по същество моля ви !!!Предварително благодаря
  • K
    Защо толкова се докачаш?Разбирам,че просто си искала да помогнеш,но трябва да разбереш и хората,а и те са доста по-добронамерени,отколкото тези в счетоводните сайтове.Може би са ходили при счетоводители(като мен например)и там са им объркали главата съвсем.Защото много малко счетоводители имат представа от нашите земеделски работи,а най-голямата им грешка ,е че ни мислят за много прости.А ние съвсем не сме такива,защото сред нас има и доста висшисти.Просто сме малко по- импулсивни.Това е.
  • A
    "така че по-добре си платете за съвет от счетоводител" За това си права.И аз много пъти съм го казвала.„ Но затова, че съм давала съвети и то поискани, а не натрапени,а вие смятате, че умишлено ви подвежда някой е меко казано грозно.Ако някой, който е сгрешил нещо, следвайки това, което съм дала като мнение-нека си го каже.Но мисля, че е неетично да обвиняваш просто ей така. И накрая, като нямате вяра на отговорите тук-просто не питайте,а пълнете кесията и при счетоводител.Но гаранция, че и на него ще повярвате-няма. Аз самата съм и счетоводител и съм се нагледала и наслушала на кръжочници от кръжок "Направи си сам...беля".
  • A
    difimi си е много прав, просто си проверете всичко и не се доверявайте на писания тук много-много, защото ако не за друго, то за данъчната декларация си е сериозна работа....така че по-добре си платете за съвет от счетоводител, отколкото форумските безплатни съвети да ви излязат солено
  • S
    правилно ни напътстваш ,но не уточняваш всичко това и за НЕрегистрираните ли се отнася???
  • P
    абсолютно вярно е , че дохода от наем на земя е необлагаем. така наречените ренти са необлагаеми доходи за наемодателя, но фирмите изплатили ретна или наем на физически лица да не забравят,че трябва да подадат справка по чл.73 от ЗДДФЛ.
  • P
    субсидиите получени през 2010 г. отнасящи се за предходни на 2010 или по точно казано за 2009 , 2008 и преди това не се облагат с данък . тези субсидии се посочват в приложение 3 , част първа , таблица 1 на декларацията с код 10 . ще кажете -ама то няма такъв код в декларацията, да и сте прави, но се направиха преустройства в НАП в програмата за приемане на декларации и вече е освободена контролата на този код 10. така , че спокойно си подавайте декларациите. ако някой си е подал вече и си е платил данъка върху тези субсидии, трябва да знае че ако си пусне искане да възстановяване на недължимо внесен данък ще му бъде възстановена разликата , но само ако си подаде коригираща декларация с правилния данък до 02.05.2011г. http://portal.nap.bg/news?id=1291
  • D
    Превеждането на субсидиите няма нищо общо с плащането на данъците или подаването на декларациите за дължимите суми -срока е 02.05. 2011год.това го казаха за да вкарате парите си в хазната - така се прави с баламите за пореден пък ни пързалят усещате ли се!!! [banan-kitara]Казано просто плащаме си пък после се радваме че ни дават нашите пари
  • A
    [banan-kitara] [banan-kitara] [banan-kitara] [banan-kitara]
  • D
    Скъпи приятели не се доверявайте на това което ви пишат тук разни самозванци !!!Направете си сами справка в НАП !!!За 2009 не се плаща нищо!!!!Тука явно пишат хора дето не ги интересуват нашите ивтереси и интересите на НАП а те са колкото повече пари толкова по-голими премии пък после ще ви ги връщат -някога!!!Така че самите вие си преценете какво да направите
  • M
    Здравейте и от мен.Днес бях в данъчното--водя се като физ. лице несъм се регистрирал като земед. производител никога до сега щото работя и на друга работа където ме осигоряват от службата.Та за субсидийте за 2009,които съм взел ми казаха ,че трябва да платя 10%от пълната субсидия или по точно казано на 1000лв,100лв за НАП.Направими впечатление ,че служителките се споглеждаха и май и те неса много сигурни.Ако някой знае нешто по въпроса повече нека да сподели.Благодаря ви предварително. [:slap:]
  • A
    До дифими Това е наистина последното, което ще ти кажа и просто забравям, че съществуваш.И да знаеш, че те съжалявам истински. Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят. | Автор: Бъртранд Ръсел |
  • D
    Какво стана бе скъпа платете си данаците пък после ще видим ааааа!!!Сега си ги тъсете от аменския поп!!!Хората си пуснаха даначните декларации платиха си данъците само и само да им преведат субсидиите щото така казаха !!Възмущавам се защото никой в тази държава не се интересува от обикновенните хора а си гледа кефа !!И разни подстрекатори - много знаещи подвеждат обикновенните хора а те са съвестни за разлика от вас и плащат ама вече се изучихме От догодина си завврете субсидиите където искате ние няма да се регистрираме защото не може да се плаща върху 40 процента печалба данък пък и кой регистрира такава печалба кой друг освен нас го прави в тази държана аааааааааа [:duel:] няма такива ... А питах също партиите което получават субсидии плащат ли данък за тях абе въпросите са много стига да имате смелост да ги зададете пък и да има кои да отговори
  • S
    Днес бях в данъчното. Пълна лудница. Наистина служителките се питаха една друга кое е правилно и кое не. Моята декларация се оказа вярна, за което благодаря на Адриана!
  • A
    Абеееее, страшна каша е, дори и в НАП се съветват и допитватслужителките една друга, а и те недоволстват, че закона е променен броени дни преди крайния срок......:(
  • A
    Всички облагаеми доходи са с код 01

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

210 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

289 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

139 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

283 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

698 0