Отглеждане на малини. Има ли смисъл ?

• Z
    Здравейте,\r\n\r\nНов съм във форума. Надявам се да се намери компетентен човек, който не го мързи да сподели малко опит.\r\n\r\nИма ли смисъл в отглеждането на малини.\r\n-Колко е средният добив от декар.\r\n-Има ли пазар ? Каква е изкупната цена\r\n-Разпространени сортове ? Цена на разсада ?\r\n\r\nСтава дума за североизточна България.\r\n\r\nОсвен това, някой чувал ли е за хидропонно отглеждане на малини. Знаете ли имена на сортове подходящи за този тип отглеждане ?\r\n\r\nБлагодаря предварително.
  • Ж
    Има ли някъде адреси и телефони на производителите на малини?
  • Ж
    Има ли някъде адресите на производителите на малини?
  • D
    Някой работил ли е с екоплод Велико Търново или с някой друг изкупвател около Велико Търново?
  • M
    az otglejdam yagodi, no ot 2 godini nasam iskam da zaseya malini pri nas v 6umensko ima dosta dka malini.Neotdavna hodih v edno selo do Veliki Preslav i tam vidyah i letni i esenni malini.Po skapi4ko i po riskovano bilo da zasee6 letnite, za6toto e neobhodima konstrukciya kato na grozdeto, s dve dumi ima pove4e griji za tyah , a ne se znae kakva 6te e cenata.Te i hladilnicite se razbirat pomejdu si , taka napraviha i s yagodata na 1 lv ya kupuvaha- bez pari... Ve4e se 4udya struvali si da se ma4im [:bee:]
  • V
    чух 2.00 лв ако е истина по добре да разораваме, но ще видим аз има само херитидж и чакам да видя дали е истина. leben und lebenlassen!
  • V
    колеги тази година цената май се срина поне в асеновград какво да паравим?Май има някакъв картел между хладилниците
  • V
    15ст и от него можеш да си правиш свой след две.
  • като си купиш разсад от него не можеш ли следващата година да си направиш собствен
  • Мисля че много малини има в Шуменско-Преславския район по мои изчисления около 2000дка но картината е много шарена има добиви от 500 до 2000 кг от декар като две трети са есенните сортове предимно Люлин цена на разсада около 30 ст на бр на 1 дка 1000 растения
  • кой сорт е по предпочитан -есеният или летният.Има ли разлика в добивите?
  • I
  • V
    около попово са над 1000 така че ботевград куца
  • I
    колега аз преди години се излгах с малините имаше високи добиви високи цени само че само на теория.ако не си по балкана с по голяма надморска височина се откажи.в ниското лятото е топло и ги съсипва вадиш 2-3-4 качество и няма цена.сутринта береш и требва да ги караш веднага на хладилник ако ги оставиш на другия ден вече са се съсипали провери пазара има ли в раяона хладилник.наи зле е с работниците трябват ти много много хора и 1-2 реиса да ги возят до полето.наи много декари съм виждал над Ботевград на магистралата за София 150-200 декара са на око
  • V
    човека ще изнася производствато в североизточна България. сортове-летни-мекер;есенни херитидж добиви около700-800 кг от декар цена 2,60 тази година така както вървят нещата догодина 2,40. всяка година с 20-30 ст надолу работната ръка с 5-10 ст на кг нагоре. засега има сметка по нататък незнам гледал съм краставици на хидропоника. не виждам причина да ги гледаш, но ако все пак го направиш трябва да вземеш поне 5-6 лв цена да избиеш. успех!
  • колега и аз да попитам как става номера да си от Благоевград и същевремено да си и от североизточна България

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Измама с разсад ягоди

Здравейте, не знам дали това е мястото, но целя да предпазя колеги, които възнамеряват д...

1478 0

Изграждане на напоителна система за нива без ток

docata: Наистина ли няма кой да вземе отношение?

476 2

Започване на собствен бизнес с ягоди, малини, къпини, боровинки, касис...

[email protected]: Станете член на Асоциацията на малинопроизводителите и ягодоплодните

4073 1

От къде да намеря качествен разсад за малини и къпини?

dimitrinatodorova: И аз се интересувам от къпини без бодли

10295 8

Кога могат да се пръскат малините със Стомп нов?

abris1vr: И аз питам същото. Никой ли не го е правил?

2644 3