Зетор 12111 и плуг помощ

• F
    Здравейте! Работя от скоро в една кооперация и карам зетор 12111 за дисковане , култивиране и др обработки нямам проблеми настройвам си техниката сам, но сега дойде време за оране и удрям на камък.. Имам следния проблем с плуга: Плуга е 4 корпусен , но уви като го закача и настроя на място по темата която е има тук четох я сигурно 100ци пъти и правя всичко как е описано отивам в нивата тегля 1 бразда влизам в нея и ела да гледаш какви лехи се правят ... и 4тата трупка неможе да влиза дълбоко колкото останалите 3... отпускам на всички винтове и пак не става 4тата не дълбае както останалите... на какво се дължи това? И след като сваля 4тото тяло плуга си оре страхотно с 4тото не става прави лехи и плити последната ... може ли съвет или помощ :(\r\n\r\nП.С Човека който го е карал преди мен е сменял оригиналния десен винт на лисиците с вин от ЮМЗ възможно ли е да е нещо от това? и Ако може някой да ми даде снимки с кои винтове да си бъде трактора и как е целата схема на закачването..\r\n\r\nБлагодаря предварително на помоща и се надявам да ми помогнете ;)
  • F
    колеги извинете , че сменям темата но някой , можели да ми помогне проблемът е следния : не мога да дам на бързи дискът на съединителя е сменен всички лагери са наред пакета вие когато , се превключи на бързи от какво може да е това. Благодаря предварително
  • V
    ако с трите оре добре в смисъл еднакво дълбоко, а като сложиш четвъртото плужно тяло не оре логично е да е проблема в плуга. ако плуга е закачан и е поувит може да стане това нещо почти не се вижда ако не долепиш око на горната страна на рамата. аз имам подобен плуг и много пъти сме спорили с много по опитн колеги дали е крив в 90% от случаите твърдят че не е , а като го погледнат по дължината на рамата и млъкват.ако има кривина мисли как да я оправиш или сменяй плуга.аз се оправих с малко рязане ама не ти е работа колко млатене и разпъване падна. [:tractor:]
  • Pri nas ima6e takav problem,samo 4e, pri druga marka traktor.Tretata to4ka to4ka ti e problem.
  • F
    @niki70 Под трупки имам предвит тялото с дъската ;) П.С Утре ще ви снимам ква е с-мата и ще пусна снимки да видите как е при мен и дано се намери човек който е настройвал плуг на такъв зетор и да ми помогне
  • A
    това с царевицата него бях чувал браво
  • Колеги какви са тия ралници,трупки и царевици ?
  • ОТ средната исках да кажа де
  • Колега от срудната точка ти е проблема. и за настроика на плига се натяга охлабва само дясната царевица
  • F
    Благодаря за съветите утре като отида на работа ще закачя друг плуг и ще видя как е ;) п.С ще пиша отново ;)
  • Премести задния лост на разпределителя на втотата позиция(от долу на горе).Като потеглиш с лоста на навеса намери положението при което плуга работи най-добре.Ако в края на браздата плуга не се вдига достатъчно-премести задния лост едно положение нагоре и ще се вдигне още.
  • Zaka4i drug plug i probvay da vidi6,kakvo 6te stane.
  • F
    Абе незнам какъв е но е доста старичак..
  • Da ne bi pluga ti da e turski?Pri tqh se slu4vat takiva ne6ta.
  • правил съм го и става но прави пък големи лехи...и на обраталото трудно ми се вдига плуга...
  • Priqtel-na sredniq vint oxlabi za da se zabie zadnata trupka,a prednata malko dase vdigne--bitrqbvalo taka da stane

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта