Осиротяло семейство

• В
    Здравейте! Да ви питам нещо, колебая се какво да правям. Имам едно семейство, което е силно, с много пчели, но остана без майка. Искам да го обединя с един слаб по-слаб кошер, но ме претеснява че имаше 2 подобия на маточници и да не е станало търтовка . Какво ме съветвате?
  • В
    Благодаря, колега! Ще пробвам по твоя начин. Надявам се да се получи.
  • O
    Ако е станало търтовка ще има търтеево пило.... Аз бих ги смесил като ги напръскам с разредена мента (ликьор) за уеднаквявне на миризмата, слагам и преградна дъска между новото и старото семейство, като ограничавам и страничните луфтове от където могат да минат пчелите. Така остава по-малки отвори от където да минат от едната към другата страна. Така имат време да си свикнат с новата майка а тя е до някъде зашитена през това време от своите пчели... Можеш да сложиш майката времено в защитна клетка. Правилно или не - поне аз така правктикувам и проблеми не съм имал.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Какви са изискванията за пчелин?

Здравко: Здравей! Тук можеш да прочетеш полезна информация - https://www.naas.government.bg/bg/...

42 1

Полезно ли е подхранването със захарен сироп през пролетта?

Mitko: Зависи от много неща. Например в моя район си трябва. Даже не чакам да дойде пролетта. Зап...

186 3

Имам едно въпросче

alex93: izvinqvam se za latinicata prosto nqmam kirilica! Kolega kato cqlo nqma znachenie dali sh...

636 4

Използване на йод

Здравейте! Бих се радвал ако всеки сподели мнението си за иползването на йод как, кога и...

791 0

млад пчелар

Защо пчелите неизкат да приемат маиката . ? Благодаря предварително

1271 0