Закона за корпоративното подоходно облагане

• C
    Не може да се третират еднакво ЗП обработващи да речем 100--500--1000 декара с тези които имат фирми-съответно ЕТ,ООД или ЕООД!Та обикновенно те обработват над 20000--50000декара. Това е такава каша че най-вероятно ще го отнесат най-изрядните колеги от бранша. Пример :\r\n500 дка * 80 лв приход = 40000\r\n60/40 - 24000 разход , 16 000 приход\r\n16000 * 10 % = 1600 лв. [:slap:] Колко ще плати ООД обработващо 500дка * 80 лв приход = 40000. Разходи за семена, обработка ,тор,прибиране на реколта и др доказани с фатури = 40000.Данък =0лева. [:dance:]
  • V
    приятелю, не е проблем счетоводителя аз и сега си плащам, но лошото е че ако не въртиш 20-30000 лева оборот е безидеино плащането на счетоводител и регистрацията ти по ддс. а къде ти земеделци с по 20-30000 оборот.ГЛААААААААААААААД )))))))))
  • АЗ ГОВОРЯ СЪВСЕМ СЕРИОЗНО.ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ МНОГО НЕЩА.АЗ РАБОТЯ ДОСТА ОТДАВНО В ТОЗИ БРАНШ И В МОМЕНТА СЪМ СЧЕТОВОДИТЕЛ НА КООПЕРАЦИЯ И ДО БОЛКА МИ СА ЯСНИ ПРОБЛЕМИТЕ В ТОЗИ СЕКТОР,НО АКО СТЕ ОТ РЕГИОН ВАРНА ИЛИ СИЛИСТРА ЩЕ ВИ ДАМ ТЕЛЕФОН ЗА ВРЪЗКА И ЩЕ СЕ РАЗБЕРЕМ.АКО СТЕ РЕГИСТРИРАН ПО ДДС МОГА ДА ИЗДАВАМ И ДАНЪЧНИ ФАКТУРИ ЗА УСЛУГАТА ТАКА ЧЕ ДА СЕ ПРИЗНАВАТ ЗА РАЗХОД И ДА НЕ СЕ ПРЕВЕЖДАТ ОСИГУРОВКИ.ВИЕ МОЖЕ ДА ПРИВЛЕЧЕТЕ НЯКОЙ ВАШИ БЛИЗКИ КОЛЕГИ ТОВА СЪЩО ИМА ЗНАЧЕНИЕ.
  • A
    Аз ако обработвам 500-1000дка земя колко пари ще требва да ти плащам за счетоводител на месец.
  • ЗАЩО СЕ ПРИТЕСНЯВАТЕ ОТ ДАНЪЦИ,ТОВА МЕ НАВЕЖДА НА МИСЪЛТА ,ЧЕ ДО СЕГА СТЕ БИЛИ В СИВИЯ СЕКТОР И СЕ СЪРДИТЕ ,ЧЕ НЕ ВИ ВЯРВАТ ,ЧЕ ВИ Е ТРУДНО.СЧЕТОВОДИТЕЛИТЕ СА ХОРА И ЗА 50 ХИЛЯДИ ЛЕВА НЯМА ДА ТИ ВЗЕМЕ ПО 200 ЛАВА НА МЕСЕЦ,ЩЕ СЕ РАЗБЕРЕТЕ ЗА НЕЩО РАЗУМНО.АЗ СЪЩО СЪМ СЧЕТОВОДИТЕЛ И СЪМ ЧОВЕК.КАТО НЕЩЕТЕ ДА ПЛАЩАТЕ ЗА СЧЕТОВОДСТВО ПЛАЩАЙТЕ ГЛОБИ.
  • V
    ами решението е много просто продаваш без фактура и нямаш данък. другият вариант е регистрация по ддс. и 200 лв на месец за счетоводител. ЛОшото е ,че такива данъци тикат дребните собственици в сивия сектор, да не казвам черния
  • 1-balq licerna-4, leva 6-kila qrma 1-80 leva rejiini razhodi 1 lev -te vklu4vat tok i masla i nafti 15 litra mlqko sreden mlekonadoi 0,50st sredna cena=7,70 lv na den pri razhod 6,80 na den kak polu4iha tee 4o procenta pi4alba nee istina [gun] [:slap:]
  • bravo ceckoo i az sam s teb. napravo 6te ni skasat tetradkite s tee danaci ,i nie 6te sme nabutanite az minavam 60procenta razhodi a 6te me oblagat na 40-10 [angry]

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

409 2

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

477 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

268 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

338 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

803 0