Превантивни мерки срещу шапа

• C
    Шапа е налице.И на мен ми се струваше че е ала-бала,ама не.И тази година(както всяка друга година)животните ми не са застраховани Има ли някакви превантивни мерки или медикаменти с които мога да предпазя животните от заразата?От днес са спрени в оборите но мисля,че това само няма да баде достатачно.Ако някои знае някакав медикамент нека да даде инфо [podkup]
  • breeeeiiiii, 4e te sega ot de 6te simat mlqko be 6te se trepqt za mlqko naprolet ako ima karantina o6te mesec dva
  • Производството на сирене, кашкавал, месни продукти и яйца в Бургас се забранява до 28 февруари заради застреляния турски глиган с шап. Месото, млякото и яйца от пет области в страната са поставени под карантина от Националната ветеринарномедицинска служба. Но най-сериозни са мерките в Бургаско, където се забранява клането на животни и производството на храни от животински произход. Във Варна, Шумен, Ямбол и Сливен произ [:dance:] водството на храни от животински произход продължава, но те не могат да се продават в другите региони на страната, както и да се изнасят за държави от ЕС. / в. Сгандарт/
  • C
    kolko vreme shte prodalji karantinata za shapa?dali ste premahnat zabranata za prodajba na jivotni do Velikden? [:slap:]
  • по другите теми някой се чуди как пък точно шап са открили.от 4 години дивите прасета се изследват за чума с взети няколко проби от прасето и са открили и шапа.страшното е ловците да не са местни и с джиповете и дрехите да са разнесли шапа до софия
  • има ваксина за шап,но трябват две години да се изчисти организма от ваксината и това непозволява износ,затова по на сметка е да се избият всички болни и контактни животни.
  • прегледи,изследвания,умъртвяване,превоз до екарисаж няма-правят се гробове на място,дезинфекции,обезщетение на собствениците независимо дали имат застраховка-всичко се плаща от държавния бюджет.преди години в кърджали за чумата по птиците платиха 50 лв на кокошка,а за гърция тайно прекарваха български крави през границата и ги вкарваха в шапните огнища и деляха по 2000 евро на крава.
  • nqma spasenie bratle ako ima 6ap . i vrab4etata q prenasqt.edno vreme lovcite bqha se stroili i ne davaha gugutka i vrabec da prehvar4i nad TKZS-to ima6e pak karantina za 6AP BOG DA PAZI JIVOTNITE NI
  • Koi poema razhodite za izvozvanato do ekirisajite i izgaryneto?
  • M
    Колега,спираш всякъкви посещения на хора във фермата,животните само в обора или в двора(ако е заграден).Никакъв контакт на гледачите и теб самия с чужди животни.Никакво пускане в близост до фермата на прекупвачи и превозните им средства.Поене на животните от собствен водоизточник.Другото,което може да направиш е да се молиш на Бог,това да е било единственното свинче,защото страшното ще стане на пролет,когато животните излязат масово на паша.Това всъщност се отнася за всички,които имаме животни.
  • N
    Ами те незакриха ли и екирисажите?
  • mqrkata kolega e edna [gun] i v ikerisaj
  • Nyma.Moli se da ne stigne bolesta do stadoto.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

АЧС в Бъргария. Докога ?

Velko: В това положение никой за свине не мисли. Ти за тях се грижиш

171 3

Отглеждане на прасе

Здравейте, Интересувам се, дали успешно сработват бункерните хранилки за сухо хранене на...

327 0

болест при свине

doc: ако има още живи-бягай при ветеринарния лекар да им слага серум венозно

849 1

Виетнамска свиня - помогнете с информация колеги

Ivanov_i_brat_my: Ти какво искаш да правиш с тях, за да знам какво да ти отговоря?

4255 2

Помощ за хуманно отношение към прасета и птици

Колеги , тази година ще има ли плащания , за хуманно отношение към прасета и птици. За др...

1022 0