СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

• П
    За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам агро образование и нямам самочувствието да си предлагам знанията на хората, защото са от четене и нямам практика с тях.В агроаптека като отидох ясно заявих,че търся хербицид за зеле,но не за преди разсаждане, а за вече разсадено зеле. Продавач-консултанта заяви че специално за зеле няма, но има за домати, но щом става за домати става и за зеле. Взимам го по етикет ''разрешен за употреба при" не пише зеле, но предполагам че срещу мен стои по-компетентно лице от мен и щом казва значи е така(касов бон не получих).По етикет пише 50 мл на декар той каза 40 аз сложих 30 мл. 10 дни по-късно отивам да поливам резултата - незасегната площ 10 процента (явно там препарата не е попаднал) още 15,20 процента силно увредено и останалото напълно унищожено!!! Отивайки при агроаптеката като компенсация ми предложиха препарат за възстановяване на увредените растения плюс половината (не посочвам сума защото съдейки по нея е обидно отношението) от разходите вложени до момента без да става дума за каквото и да е компенсиране на причинениете загуби с оглед на пропуснати ползи,а аз разчитам изцяло на продукцията за прехрана. За жалба ме посъветваха да намеря агроном да ми изготви протокол и да го подпише.Не знам защо но намерих двама които ми отказаха не знам заради подписа или не искат да участвам в жалби. в последствие се оказа че човека продал ми препарата дори не е агроном АКО НЯКОЙ е имал подобни случаи нека сподели или да ме насочи как да постъпя защото дори с протокол щяло да е под въпрос спечелването на евентуално дело или да подам жалбата към КЗП ако знаете какви действия да предприема ще съм БЛАГОДАРЕН!!! името на въпросния хербицид е Зенкор

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Фермер, оправете си сайта

proba: Fermer, пуснахте новината, но вижте какво сте написали: ""Навес не се изисква само за пас...

164 1

ФУ за ЗП

ciko: da sama si otgowori ,kogato e zakrito ili obosobeno mqsto se iziskva kasow aparat.mojesh b...

295 2

Какво прави БАБХ, под ръководството на Д. Илиев?

Zevs: Съществуват глупости, които е способен да изкаже само глупак, Подобно на това същество И...

393 1

Прекъсване и възобновяване на дейност и субсидии

proba: Питай министъра Порожанов на МЗХ. С тях комуникацията е жестоко ограничена. Не обичат да...

513 3

Продължаване на договор с пасища от ОПФ

proba: Виж чл.37 на ЗСПЗЗ. С предимство е ползвалия пасищата, за следващото разпределения. Пак з...

471 2