Избиране на правилна кофа за товарене на зърно

• B
    Здравейте, имам стар телескопичен товарач Manitou който може да вдига 3 тона и искам да си закупя кофа за товарена на зърно. Искам да избера оптималната кофа за възможно най-бързо и безоспасно товарене. Ще се радвам ако някой който използва телескопичн товареч може да ми даде съвет В момента се оглеждам за 2.4 кубикови кофи, както и за по-малки. ето и някои от нещата които ме карат серизоно да се чудя какво да избера. 2.4 кубиковата кофа е широка точно колкото телескопичния товарач, което я прави много удобна за работа в краищата на халето, в близост до стената. По-малките кофи стават по-тесни и съответно няма да мога да обирам зърното от краищата празната 2.4 кубикова кофа ще тежи поне 650 кг. Ако я товара със слънчоглед няма как да претоваря товарача, но ако я товаря със пшеница ще работя на горния лимит на товарача. По мои наблюдения при товарене кофата никога не се пълни на 100% и реално няма да и използвам цялата кубатора. Дайте мнения дали да рискувам с голяма 2.4 кубикова кофа или да си взема по-малка
  • 1
    Това, че вдига 3 т не може да бъде отправна точка при избора. Проверете при вносителя на Manitou вашият модел с каква кофа се продава и ще си отговорите на въпроса.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Ню Йорк Таймс: Българската мафия и политици източват еврофондовете за земеделие

proba: Чаквар, Унгария – По време на комунизма фермерите са работили в полетата, простиращи се на...

91 1

Как да намерим кординатите на малка нива в голям блок

Колеги тази година за пръв път ще се занимавам с земеделие,имам предложение да взема нива...

959 0

Дайте съвет колеги !

НФ: Дълбока оран щом не е обработвана с години, след това стандартното дискови брани. В кой ра...

96 1

Пшеница 2019

Nina: 285лв./кг Стара Загора

2358 10

Цена на пшеница 2019

Георги: Аз чух за 290 лв на тон регион Ямбол

573 2