John deere проблем скоростна кутия

• S
    Здравейте колеги, малко помощ с трактор 6220. Миналата седмица ми светнаха двете лампи след 11 часа пръскане и транспорт между нивите. След множество разговори с познати стигнахме до извода за запушени филтри маслото на скоростната кутия. След подмяната на двата филтъра, лампите изгаснаха. Последва отново пръскане , цяла седмица по 3-4 часа. Днес се наложи да култивирам и след 12 часа работа, лампите отново светнаха. След няколкократно оставяне на трактора изгаснал за по 10-15 Мин, лампата за висока температура изгасна. Остана да свети лампата за ниско налягане на маслото ( предполагам поради затоплянето му). Странното е, че лампата за ниско налягане свети при спрял трактор и ниски обороти. Вдигна ли оборотите над 1000 или натисна спирачката, същата изгася. Някакви идеи какво да проверя за отстраняването на проблема с двете лампи ???
  • S
    Трактора по часовник е на 4400 часа, но може и да е на 14400, все пак се нулират на 10000 мч. Вчера идваха сервизни, на пръв поглед видна помпа ок с охлаждане, хидравличната е ок също, днес или утре ще дойдат да изтичат скоростната да видели цедката как е вътре от там щяло да стане ясно дали са заминали феродата в скоростната кутия... И все пак диагноза още няма, симптомите са че грее маслото отзад и имаме тапа някъде или невъзможност за вдигане на налягане от феродата...
  • А
    На колко часа е тракторът? Ако е с керамични дискове на спирачките, след износването им се чупят и попадат парчета в маслото на скоростната кутия, които запушват всичко. На Claas това е проблем след 6-7 000 часа и редовно използване на тежки ремаркета. Би трябвало да ти откажат и хидравличните изводи.
  • S
    Колега относно разхода не съм засичал, карам и пълня на цистерната. Резервоара е голям 175-180 литра и за 12-15 часа няма свършване. Дърпа нафта на транспорт, при сеитба цял ден 8-9 часа 200-250 дкА около 100-120 литра заминават зависи от полетата и разстоянието до тях
  • B
    Здравей колега, насочих се към този модел до 2006-та други проблеми ималл ли си с него и колко гори на декар пръскане култивиране и прочее.
  • S
    Лампите които светят са 7 и 8 по означението на трактора

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

LS мнения

Мисля да си купувам трактор LS 100 PLUS ако някой има такъв моля да си каже мнението

90 0

Беларус1025 105кс.

lupo_93: 40 литра,масло 90ЕР трансмисионо.

333 3

теч на масло на трактор КУБОТА 235

Колеги, става дума за трактор кубота. Проблема е: Има теч на масло, най вероятно от...

171 0

Пред избор съм между Massey ferguson 6140 и 6255

Здравейте, пред покупка на трактор с товарач съм, та въпросът ми е кой от двата трактора е...

146 0