Преносване бременност при кравите

• F
    kolegi, imam chernosharena krava ,na koqto i predstoi da se teli.Prenosva veche s 10dena.Vuprosut mi kum vas e kolko moje da prenosi edna krava?az znam che moje da prenosi do 14dni.ako znaete neshto po razlichno ot tova molq da mi otgovorite.Predvaritelno blagodarq!Iskam da popitam i oshte neshto.Pak chernosharena krava,koqto i predstoi da se teli,v momenta seee podudarila,normalno li e tova podudarvane i kak moga da se spravq s nego kato se oteli ili sega.Za sega q maja s ocet i huma i tova e.Podudarvaneto e malko i kum koremnata oblast.
  • imal sam sluchai krava da nose 296 dena bremennost
  • денят на залождане не се счита за ден от бременността.По -горе ти е написано че "преносване "от 14-15 дни си е напълно нормално.Още една грешка -бременноста се пресмята по дни а не по месеци -по простата прИчина че месеците са с различен броЙ дни-само от тук грешката ти е от 7-8 дни .
  • edna dve ot moite nadhvarliha dve godinii , o6te gi 4akam da se otelqt.spoko koega 6te se oteli imal sam i poo lo6i su4ai samo gledai kakvo se slu4va 4e moje teleto da e nepravilno zastanalo i da i e trudno na kravi4kata da se oteli 6te pomaga6,zakasnqva li edro e teleto
  • imam sluchai da nadnasqt do 22 dena
  • normalno moje da pronose do16dena. a zapoduvaneto ne pravi nisto zastoto e normalno samo ako imas vizmojnost kratki rashotki.
  • 22.3.2010-сгреших за първата дата
  • преносване 14 дни е нормално-вероятно е мъжко теле.ден-два преди отелването се разхлабват тазовите връзки и от двете страни до опашката се образуват трапчинки в които влизат два събрани пръста,вулвата отича,цицките се изпълват с коластра.да не си объркал и датите-към датата на заплождане прибавяш 10 дни.за да се отели на 1.1.2011 трябва да е заплодена на 22.4.2010.втория въпрос не го разбрах зашото не написан както трябва.
  • F
    normal

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

P

Нов животновъд

Здравейте на всички нов съм в агри. Бг и като цяло съм нов във животновъдството взех си дв...

94 0
P

Отглеждане в обор мнения

Здравейте,моля за вашите съвети. Имам 7дка от които 3,5 ще правя помощно стопанство. Въпро...

303 0
E

Разпределение на пасища

Относно разпределението на пасища,как се разпределя за стопанската година?За стопанската 2...

76 0
A

Стопанска година 20/21г

solun1: На 30.09.2021 г. е края й. Новата започва от 01.10.2021 г.

204 2
N

Централен млекопровод

Здравейте колеги искам да си поставя централен млекопровод. Да ми предложите фирми за монт...

156 0