Отглеждане на корнишони на открито

• G
    Търся колеги които се занимават с отглеждането на корнишони са съвети
  • D
    Здравей те. Искам тази година да отглежда корнишони и зеле. Може ли да ми кажете някое хубаво семе? Благодаря предварително.
  • K
    и ние така ама аз искам да питам друго:след толкова много дъжд с какво ги пръскате?
  • K
    на какви цени,ще вървят тази година.чувам 20-30 стотинки за килограм от зеленчуковите борси ?
  • B
    дано не ти е късно вече ние ги правис колове през 5 метра, рядко се късат теловете и мисля че е нормално. отгоре слагаме тел а през средата и долу сезал, като долния е на 10-15 сантиметра от земята и след това я плетем с едни ленени конци през телът и двата сезала , някои я правят с гаца аз тази година ще пробвам и с нея.
  • P
    Някой ще ми каже ли как се прави конструкцията за корнишони. През колко метра се слагат коловете и как се опъва мрежата.
  • K
    здравейте.Разстояние между растенията 30см мисля че е добре.Аз така ги садя.Какви сортове корнишони бихте ми препоръчали да засадя
  • G
    Добър вечер колеги Имам един въпрос? Тази година реших да засяда 0.5дка корнишони. Имам изградена конструкция. мажду редието ми е 1.10м. Въпроса ми е какво разстояние между растенията ми прелагате за оптимално използване на земята? Ще се полива на бради от кладенец на горния краи на нивата. Има голям наклон и миналата година не ми създаде проблеми. Блгодаря предварително на колегите!!!
  • B
    Сорта е екселсиор и е добър.струва 23-25 лева за 500 семки и посевна норма от 2500 бр/декар. Добива при мен 5,5 тона като за първи път се занимавам с корнишони.Бяха на мулч и капково. Много е важно берачите да са съвестни от тях зависи много добива. дайте малко информация за мрежите , цена от къде и доволни ли сте?
  • Звънни във Виссер Опора - там ще ти предложат това което търсиш. можеш да разгледаш и сайта им
  • Zdraveite. Ot Plovdiv sam tazi god sam reshil da probvam da zaseq 2 dk kornishoni zakupih ot agrata merengue sega ostana da zakupq kolove mreja ako nqkoi mi kaje ot kade moga shte vi bada mn blagodaren blagodarq vi predvaritelno
  • Zdraveite. Ot Plovdiv sam tazi god sam reshil da probvam da zaseq 2 dk kornishoni zakupih ot agrata merengue sega ostana da zakupq kolove mreja ako nqkoi mi kaje ot kade moga shte vi bada mn blagodaren blagodarq vi predvaritelno
  • V
    аз гледах това капково-там нещата нещо много миришат.то е от стария тип с външни капкообразуватели.колеги с които споделих там на място ми казаха, че е от вторични суровини, което не е чак толкова страшно ако изкарват поне един сезон. нямаха в наличност и аз си купих от друга фирма за по 8,5 ст.с ддс.ХАйде ако някой си купи от въпросното капково да сподели наесен какво му е качаството. все пак разлика от над стотинка на метър си е сумичка.
  • Това е доста добра цена за капково.Колеги никой ли няма да препоръча някои сорт корнишони за отглеждане?
  • K
    QueenGel ! В момента търсели дистрибутори за България и ми казаха че имат 1-2 оферти ! Очаквам да ми се обадят след като се уточни кой ще е представителя им и тогава ще дам повече информация ! А иначе цената която ми предложиха е 3 евроцента на линеен метър
  • V
    кой предлага капково за 6 стотинки?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Дайте съвет за краставиците

фермерчето: фузарийното увяхване е характерно при сухи почви и висока температура. трябва добре да поч...

256 1

Колко дка земя е необходима за изхранването на двучленно семейство?

анонимен: Ако е със зърнени култури, поне 1000. Ако е с някакви плодове и зеленчуци - работа от сутр...

1170 4

Изкупуване на корнишони в Старозагорска и Новозагорска област?

Здравейте,къде се изкупуват корнишони на едро в някоя от двете области?Нека който има инфо...

1506 0

Краставици сорт Пролог

Някой може ли да ми каже нещо за тях или от кой източник да черпя информация ? Искам да р...

10371 0

Няма ли да има, второ плащане по мярка 112. за периода 2007-2013г.

Stoil: Подал съм заявката за второ плащане на 4.11.15г. И чакам.

2560 11