Отглеждане на млекодайни крави-Джерсей и Черношарени

• F
    Имам обор за около 10 крави в Родопите на около 1200 метра надморска височина.Моля дайте ми съвет в момента има ли смисъл да се занимавам с крави и колко пари ще ми трябват да закупя 10 хубави крави Джерсей?\r\nИ все още дали съществува селекционният център в Смолян и ако знаете актуален телефонен номер, моля напишете го. Благодаря предварително.
  • M
    Със ЕТ"Селект" до сега не сме работили,но им имам координатите.Мен основно ме интересуват породите:СИМЕНТАЛ,МОНБЕЛИАРДА И ДЖЕРСЕЯ,но в интерес на истината до сега не съм им гледал педигретата на биците.Останал съм с впечатление,че работят с канадска семенна течност,основно от холщайнфризийската порода.
  • F
    някои може ли да ми каже каква е породата на тази юница ще ви кажа и малко размери да се ориентирате гръдна обиколка 205 см дължина от холката до опашката 140 см височината е 145
  • A
    Мирчев ще ползваш сперма от ЕТ-Селект на бовател полово ориентирана има повече женски не е като сексираната но върши работа
  • M
    Колега,пусни си обява,че търсиш крави и телета,макар,че малко се съмнявам да успееш да закупиш колкото ти трябват на веднъж.Аз доста обикалях докато намеря що годе това,което исках.После заплождах само изкуственно с вносна семенна течност на фирма Еастра - доволен съм от приплодите.За съжаление не се раждат само женски.
  • ОСЖЗ- смолян отглежда 100 дойни крави от Българска родопска порода / родопски джерсей/ продава малки телета женски и мъжки за разплод само с предварителна заявка, поради големия интерес от зем. стопани
  • Ами поогледай съседните ферми или само собственици какви крави отглеждат -това са животни приспособени за района-сам ще си направиш извода.
  • C
    predi dva meseca prodaha stado ot 30 kravi.Cenata za cyloto stado beshe-35000lv.
  • M
    Колега в Смолян се отглеждат животни от Българското родопско говедо,което в последните двадесетина години е кръстосака на джерсея.Месодайни говеда имаха ,но преди две-три години ги прибраха в ИПЖЗ в Троян за да не ги изколят.Съмнаявам се до колко от Опитната станция ще ти продадат женски животни,но все пак успех! Тел:0301-63-50-1
  • DA potirsi go v neta OZK _ SMOLYAN
  • C
  • C
    [:talk]
  • S
    georgi nqmam ideq ne se zanimavam s kravi no vse nqkoi kolega 6te ti odgovori
  • mersi dosta mi pomogna no se ma4a da razbera kolko e cenata na edna hubava krava djersei
  • S
    http://www.osjz-smolyan.hit.bg/GOVEDARSTVO.htm

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Санкционират

Иван: трябва до 30.09.2020. продажба и тези 3 животни не трябва да си ги подавал за субсидии

77 1

ЖИВОТНОВЪДНАТА МАФИЯ / лъжите на пишман "животновъдите".

Ако търсите работа във ферма /животновъдство, бягаите далече от тая обява: "Търся 1 или 2...

202 0

Фолио и мрежа за балиране

dipl.eng.Yordanka Nacheva: Здравейте г-жо Петрова Ние ПОЛИФОЛ ЕООД предлагаме мрежа и фолио за балиране Продуктите...

56 1

Проблем със влизането на скоростите на ЮМЗ 6-Л

Тодор: Най вероятно съединителя да не ти отделя добре

83 1

Българско сиво говедо

Kris1973: Ако някой може да помогне Благодаря.

185 1