Млад фермер въпрос

• V
    Здравейте, казвам се Велико и се радвам да съм част от форума. Имам няколко въпроса, ако по-опитните земеделци имат желание, нека да се включат със съвети. Ситуацията е следната: Имам наследствени ниви около 50 декара до Шабла, 3 категория, като до сега са били стопанисвани от арендатор. Никога не съм се занимавал с такъв вид земеделие, но имам желание да засадя трайни насаждения. До колкото ми е известно и съм виждал около Шабла има насаждения от овошки, ябълки, орехи, житни култури. Беше ми много интересно дали ще виреят бадеми? Нямам възможност за големи и скъпи машини за обработка, за това съм се насочил към овощарство и лозарство. Кажете ми на мое място какво бихте засадили, и въобще заслужава ли си човек да се работи с толкова малко земя. Благодаря ви много.
  • а
    Ако мислиш да се занимаваш с каквото и да е било, гледай първо пазара, недей разчита само на субсидии! Помисли какво на теб би ти харесало.
  • D
    Спомена лозарство, ако имаш възможност засадете смело лозя десертно, доходите са много добри, има пазар!
  • д
    Колега /бъдещ/ с 50декара само със зеленчуци можеш да изкараш пари. С овошки не се захващай, че като ти писне да ги пазиш трябва да изкореняваш. Зеленчуци... и към тях субсидии. Естествено, ако имаш работна ръка и условия за напояване.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Наранена кора фиданка череша

Здравейте, Закупих фиданка череша, в последствие забелязах тези нарушения в кората. Дали...

59 0

Напояване

Здравейте,вкючвам се във форума със следното питане. Обмислям вариант за изграждане на кап...

98 0

Най-подходяща овошка за 1 (само) декар.

Здравейте. Бих искал да засадя подходяща овошка на нашето ограничено място от 1 декар в (г...

194 0

Проблем с череша

Здравейте моля за съвет за череша. Проблема се изразява в следното: Когато се образуват ма...

135 0

Орехова градина

batkovato: Нали знаеш, че се садят обратно на останалите дървета що се отнася до ориентирането север-...

282 1