Съвет за избор на моторна гръбна пръскачка

• K
    Искам да си купя гръбна моторна пръскачка.Въпросът ми е има ли някой впечатления,опит.Не конкретизирам точно определена марка.Благодаря.
  • M
    Щил само .много съм доволен
  • P
    Чифарели , италиянска около 750лв перфектни са
  • V
    Колеги имам 1.5дка двор,в който имам череши,сливи,кайсии,ябълки,праскови и лози. Ползвам моторна пръскачка Stihl SR430 и съм много доволен! За малки семейни стопанства е перфектна.
  • I
    колега цената може и да е 750лв.минаха години позабравил съм.Фирмата беше на Пловдивския панаир там я намерих имат магазин в Пловдив на центъра малко посока Асеновград само това си спомням
  • Колега,и аз търся моторна пръскачка,но до сега не съм виждал/чувал за тази марка.От къде я къпи тази пръскачка-някакво име,телефон имеил...Иначе японска пръскачка на тази цена не съм и чувал.Дай някаква информация , че жената похарчи парите...
  • колега много е относително това което питаш.може да прскаш 1 декар с10-70 литра вода.ще се получи различно намокряне на лисната маса.според водата на декар трябва да смяташ и концентрацята на препаратите.но с 14 литра на наи малката дюза може да покриеш 1000квадратни метра плош ако може да изчислиш 1 дрво колко квадратни метра е може да го сметнеш приблизително и това при положение че прскаш на височина 2-3наи много 4 метра тогава работиш на средни обороти на двигателя.ако искаш да прскаш на 7-8 метра височина даваш на максимални обороти дебита на вздуха става голям и ако подаваш малко вода да кажем 14 литра на декар капчиците които се образуват са много малки и не могат да намокрят короната трябва повече вода и тогава на декар могат да ти отидат 30-50 литра
  • моля напишете с един резервоар на моторната пръскачка 14 литра колко декара декара овощна градина могат да се напраскат дърветата са 4 годишни Благодаря
  • няма нищо сложно в пръскачката.Водата тече по мъркуча минава през дюза която варира от 0.5-2мм влиза в полвелизатора и вздохът от турбината го разнася.Проблем ще има ако има нефилтрирани частици в разтвора които да затискат дюзата.Даже съм виждал такава пръскачка да прска асфалт или нещо подобно когато лятото крпят дупките по птищата
  • K
    И още един последен въпрос.А тези пръскачки могат ли да пръскат бордолезов разтвор.Защото тези новите ръчните са малко проблемни не че не могат.
  • бихте ли казали колко е разхода при овощни култури(4 година) колко се пръска с един резервоар и какво да се гледа при покупката на моторна пръскачка?
  • преди време имах малини тях прсках.цената беше около 650лв. но сам я купил 2005год.досега не сам имал проблеми с нея
  • K
    Благодаря колега,твоята нова ли я взе на каква цена и за какво я ползваш,какво пръскаш доволен ли си.
  • I
    ,,,,,,,,,,,,
  • I
    ....
  • I
    вземи си Японска моита е Камацу.по скпи са от Китаиските но са добри.Водата се реголира с дозатор има 4 степени на наи малката с 10 литра вода покрива 1декар слята повърхнос на наи голямата 4 изхврля водата 10-15 литра за 5-6 минути.Струята на вздоха има 2 степени блиска до 2-3 метра и по далечна бие на 8-10 метра

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

избор на тръбно ролкова поливна машина

Hri100: Аз съм най-доволен от Окмис.Вносител е фирма Новита прим.

63 1

Мулчер-тава

Здравейте,колеги! Интересувам се от такъв тип мулчер-тава ,който може да сподели малко пов...

391 0

Пръскане по въздух - делтапланер или самолет

Iancho: колега делтапланер не ти трябва най добре е с хеликоптер

913 3

Търся машина за прибиране на тикви

: Кое Землище си ас имам всичко необходимо

572 4

Бензинова дробилка за клони до 7,5 см

Здравейте колеги,някой има ли наблюдения за роботата на бензинова дробилка за клони.До как...

1238 0