Старозагорска овца в софийски регион

• D
    колеги интересуваме дали някои отглежда старозагорски овце в раиона на софия ,перник и дали ще може напролет да си купя няколко агнета за домазлък .
  • M
    В крайна сметка намерих и купих кочле-вече е коч. Доволен съм от него даже и снимки му качих. Никакъв проблем нямаше доже и в големите студове. Имам агнета от него-женските ги оставям и затова трябва да го продам него.
  • I
    старозагорска овца сьс слама не се отглежда,само това мога да кажа,имал сьм коч който тежеше 170кг,
  • N
    Овце не съм тегли,но кочове за байряма доста.Над 100 килограма кочовете стават,разбира се ако ги гледаш както требе.
  • L
    На година и два месеца е сега 95 кг
  • N
    Лальо кажи колко тежи кочлето което ти дадох преди 2 седмици.
  • I
    Някой теглил ли е по-редовно чистите Старозагорски? Чета тука едни юнаци, дето дават средно тегло на овцете 60-80 кг., а на кочовете 100-120, което не отговаря регистрираните телесни размери в сантиметри и то с към 20 кг. при овцете и 20-30 при кочовете.
  • M
    Ти от кой раьон си? Аз лично имах в предвид старозагорски коч да пускам на овцете си а да запазя кръстосаното поколение. Честопородна старозагорска няма да отглеждам.
  • колеги,аз започнах овцевъдство със старозагорски овце,но сгреших.В моя район тя не вирее и това ми го казаха още тогава доктори от НИГО Ст.Загора.Но тогава така имах мерак и не им повярвах,но за жалост се оказаха прави.Преорентирах се към плевенска черноглава.Проучете добре района си , коя порода ще върви най-добре и с най-малко проблеми при вас.
  • M
    Анонимния, така ли ,браво че ме светна, щото маришка овца щях да търся по искърското дефиле.
  • разбира се овца от Ст загора е СТарозагорска,а от Плевен е Плевенска от Варна ВАрненска
  • N
    Старозагорски овце ,кочове и агнета търсете по селата около Ст.Загора има ги в изобилие.Аз винаги от там си вземам
  • D
    za ko4ove ne znam oba4e agneta moji6 da wzemi6 ima mnogo hora ot haskovskiq raion s 4isti starozagorski
  • M
    А кочове, от къде могат да се намерят?
  • D
    здравеите колеги аз сам от хасково и имам около 25броия чисти старозагорски и сам доволен имахме овце които се дояха до много късно само агнетата им са много капризни искат по слънчев и сух агнярник
  • I
    Това бялото от къде го взе?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

166 0

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

178 0

Овце без мляко

Здравейте, колеги имам следния проблем Овцата се агни има направен съд ,но няма никакво...

295 0

1 био ЖЕ

Агри.БГ: Здравейте, Няма промени в пресмятането (поне към момента не са упоменати). Съгласно § 2з...

128 1

Българска порода за месо

Здравейте фермери пиша ви защото имам един въпрос на който не мога да си дам отговор а и...

458 0