отглеждане на кокошки

• K
    Здравейте имам идея в току що засадената кайсиева градина да отглеждам кокошки носачки едновременноо да получабио яица и чиста от плевели гградина ако може да споделите опит или да приложите материали по темата
  • Сава,нещо не си разбрал-от 1 януари 2012 г се прекратява отглеждането на кокошки носачки в т.нар. несъответстващи неуголемени клетки,а не изобщо клетъчното отглеждане.Доста от фирмите започнаха да си подменят оборудването и на площ от 1000 кв.м при позволяваща височина на сградата могат да гледат по 25 000 и повече птици в модерни уголемени клетки!
  • S
    за клетъчното няма спор, но още малко му остава нали ги забраняват
  • I
    tezi bratq angelovi ne otglejdat li i broileri
  • Сава,ако трябва да бъда честен,Ангелови са минали покрай свободните птици... А системата,която е най икономически ефективна е клетъчното отглеждане...
  • S
    ама всички не всички са свободни нали ? гледам по магазините имат и подови. а доста от другите големи все още имат и клетки.
  • Сава,братя Ангелови отглеждат стотина хиляди носачки... Относно кокошките в кайсиева градина-направи им един кокошарник с гнезда за носене,купи си сто-двеста износени кокошки от някоя птицеферма и ги пускай да се спасяват в градината.Е,това го направи пролетта,а не сега...
  • S
    само че те отглеждат няколко хиляди в сайта им има снимки
  • K
    благодаря за съветите
  • A
    Свържи се с братя Ангелови от Пещера-мисля, че те отглеждат кокошки по този начин
  • S
    и аз гледам кокошки, имам подобни идеи, обаче само със 100 яйца на ден, няма да препечелиш кой знае колко, нищо че са "еко" зависи колко животни ще се поберат там
  • K
    тя градината ми е в селото пък и живея там
  • А как ще ги опазиш от зверовете?Трябва да им направиш и " къща"
  • K
    градината ще е оградена и ще се набляга на био
  • V
    според мен много добра идея само да не избягат гадинките- трябва и да измислиш колко бройки трябва да пуснеш за да не изпасват съвсем всичко
  • K
    на кокошите яица ще имам пазар а кокошките в буркани а за пуиките незнам

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Изисквания за отваряне на ферма за Пъдпъдъчи яйца

Здравейте,разполагам с една сграда която мога да стегна и да превърна в ферма за пъдпъдъци...

79 0

Помощ за болен пъдпъдък

Здравейте! Моля, ако някой разбира от лечение на болни пъдпъдъци да ми пише. Имаме един б...

52 0

Инвестиция в птицеферма

Екатерина: Не е от най-добрите инвестиции;)

235 1

Болна кокошка

Здравейте! Имам следният проблем - отглеждам 4 кокошки, колкото за домашна консумация, хра...

335 0

В Ферма за гъски 500кв.м-колко птици мога да се гледат?

вячеслав: 1м2 на една гъска от 4 месяца за родителите . а за малките . до 4 месяца може 0...

381 2