настройка конвенционален плуг 3х25

• V
    колеги нещо не мога да се оправя с плуга . на равното много му разбирам, но на страничен наклон нещо бъркам или ме свлича в браздата когато плуга хвърля по наклона или не се забиват всички тела когато плуга хвърля нагоре по склона така ли е по принцип или грешката е в мен . пробвах поне 20 различни варианта и все не се получава
  • V
    ники, съжалявам че тракторчето ми е малко и няма сцепление сега се наложи да ора с двойка и пак буксува, но ако ора с тройка или четворка навесен плуг допълнителната бутилка компенсира разликата в страничния наклон. вече го изпробвах и съм сигурен.при двойката не е толкова важно защото разликата в дубочината на първото и второто тяло не е голяма.между другото провокира ме един беларус който ореше по подобен наклон и като видях отстрани как оре веднага ми дойде на акъл за допълнителна бутилка. както и да е днес изорах и вече чакам снегадано всички да са си свършили есенната работа и сега като мен да пият червено винце и мятат мръвка на скарата. НАЗДРАВЕ. [:duel:]
  • N
    Колега Дончев оран по наклон никога не е равна и еднаква от двете страни на капака,със какъвто и плуг да ореш запомни го .
  • V
    ТОВА ЗА ГРЕЙДЕРА МИ ХАРЕСА ДНЕС СИ КУПИХ БУТИЛКА И СТАВА САМО ДЕТО НЕ МОГА ДА ДЪРПАМНЕ МИ СТИГА ТЕЖЕСТ А Е КАЛНО И ЗАТРЕВЕНО И ЯКО БУКСУВАМ. С НОВИ ЛЕМЕЖИ СЪМ НАВЕСА Е НА ДУПКИТЕ,ОБАЧЕ НЯМА ДЪРПАНЕ ЩОТ НЕ Е РАБОТЕНО 10 ГОДИНИ. ОБАЧЕ СТАВА-Е С ДВОЙКА,АМА МАГАРЕТО МОЖЕ ДА ДЪРПА САМО ЕДИНМИСЛЯ ЧЕ НЕ Е ЛОШО ПОСТИЖЕНИЕ С ЮМЗ-НА КАЛНА ПОЛЯНА ПРИ ТОВА СЪС СТРАНИЧЕН НАКЛОН 22-3 СМ СИ Е НАПРАВО ГРАМОТНА ОРАН УТРЕ МОЖЕ ДА НАПРАВЯ СНИМКИ.ОБАЧЕ ВЪПРЕКИ ЧЕ БУТИЛКАТА Е ОТ МАГАЗИНА ИЗПУСКА-ДАЛИ ЗАЩОТО Е ПРОИЗВЕДЕНА ОТДАВНА ИЛИ ТОВАРА И ИДЕ МНОГО ВЪЗМОЖНО ЛИ Е БУТИЛКА СЪС СТЪБЛО 20ММ ДА НЕ МОЖЕ ДА ЗАМЕНИ ВЕРТИКАЛНИЯ ВИНТ ДОРИ ПРИ ТРАНСПОРТ. АЗ СИ МИСЛЯ ЧЕ Е ДОСТАТЪЧНА, НО ИЗПУСКА . КОГАТО ИМА ВРЕМЕ МОЖЕ ДА И СМЕНЯ МАНШЕТИТЕ ЗАСЕГА ЩЕ КАРАМ ТАКА.НЕКА НЯКОЙ КОЛЕГА С ПО ГОЛЯМ ПЛУГ ДА ПРОБВА И ДА КАЖЕ ДАЛИ СТАВА. И ЩЕ ЧЕРПИ ЗА АКЪЛА
  • I
    Велимире десният винт дане би да го караш на продълговатият отвор за плаващо положение?
  • D
    В тази тема е обяснено как се прави настройка на плуг - http://fermer.bg/forum_topic/22029/1/1/nastrojka-na-plug--syveti.html . Аз нямам много опит с орането, но когато съм орал на наклон, никога оранта не е била еднаква в двете посоки. Обикновено първото тяло върви по-плитко, когато мята нагоре по склона. А с този цилиндър, който мислиш да слагаш, май няма да се реши проблема, защото ще трябва всеки път да правиш допълнителна настройка на централния винт (третата точка).
  • Kolega --kupi si Greider i sravni baira--uspex [:slap:]
  • V
    тия 500 515мм от чоп до чоп ли ги мериш. аз винаги на око го нагласям, но на тази нива никога не съм орал като свят. вярно, че наклона е голям ама чак пък толкова... вярно, че трактора е от втората световна ама за по добър няма стотинки и ще требе да се оправям някакси. иначе лемежите ми са добри изорали са по 40-50 дк.плюс това сега им обърнах длетата и ровят яко. преди10 дни орах на равно свалих две тела и с двоиката си орах на 30-35 см. който не вярва да дойде да види.обаче с байра не мога да излезна на глава. все си мисля че допълнителна хидравлична бутилка ще ми реши проблема ама нека първо да преспя и да се събудя пък ще видим. [:tractor:]
  • A
    колега ако ореш троика дължината на левия обтегач трябва да бъде между500и 515мм.няма начин да не оре и аз съм орал по наклон
  • Виш си и лемежите, може да са тъпи и тва да е причината да не се забива и да не оре както трябва.
  • Ти да не би да забиваш принодително плуга, пуска се на плаващи и реголировка му е майката винта, за вдигане и пущане на задната част, колелото се регулира и няма как да не стане.
  • V
    колеги каталози нива не орат. да наклона мие голям ама там ми е нивата а бог като създавал равнините ме е пропуснал. нивата е 300 метра дълга и 60 метра широка като 60 -те метра са по наклона. нагоре по баира не мога да ора значи само надолу. ама аз не ора дворно място.има да бръмча 3-4 дни и да опаткам 5-6 литра нафта.пък и аз искам да изкарам стотинки да си храня децата пък и за сладоледче трябва да има за кафенце чат пат) [:bike:]
  • V
    абе аз на малък наклон знам как се оре ама на голям ме светнете.трактора е юмз старата кабина 60 кончета двигател нови гуми хапе си гема.плуга е заветски4х25 ама щот искам да ора на себе си му свалям едното тяло да мога поне на 20 см да оравпрочем днес едноприятелче ме светна нещо но не знам дали ще помогне да сложа допълнителна хидравлична бутилка вместо десния вертикален винт и да променям наклона на плуга спрямо трактора с лоста на хидравликата. проблема ми е че нямам подходяща бутилка.ходих да търся по магазините и намерих нещо което може и да ми свърши някаква работа, но не е сигурно а цената и е 132 лева.не че са толкова много но не знма дали ще хване дикиш. да не я вземам напразно вие как смятате?
  • Колега опиши по подробно какъв ти е трактора,плуга ти оригинален ли е или правен,колко е голям този наклон.Съмнявам се,че не ти съвпада съосието на плуга с това на трактора.Мисленната линия показваща посоката на плъзците трябва да е успоредна на надлъжната ос на трактора.Специална регулировка за наклон не се прави,поне аз незнам.Плугът се регулира на равна площадка от някой който разбира.
  • S
    a kolkoto do oranta nastroivasch v mejdinno polojenie ako ne stava znachi naklona ti e dosta goliam i nai dobre e da smenisch posokata ima i oschte edin variant no edva li te ustroiva - obraschtatelen plug priiatna rabota
  • S
    az predlagam katalozite na vsichko schto e rusko napalno bezplatno vse pak v ruskite saitove sa si bezplatni

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Скорости на мотофреза

Lupo93: На първа фрезоваш, на втора транспорт с ремарке

86 1

Мнения, за мотофреза Belini B-115

Здравейте колеги, Харесал съм, мотофреза Белини модел B-115. За първи път ще закупувам...

225 0

Колеги, как да нстроя руски плетен плуг 4×25?

solun: Здравей. Първото нещо, което се прави е оглед на самия плуг - трупиците да са разположени...

250 2

Запитване за мотофреза

Драгомир: Колега за каква машина става въпрос. Един приятел от Румъния преди 3 години ми прати фреза...

264 1

Мнения за мотофреза Gardenia GD 17-M-MEGA с ремарке

Мишо: Препоръчвам ти мотофреза с марка RURIS или DAC. Двигателите работят много по-добре от тези...

2149 1