изваждане на чесън-ок. машина?

• V
    здравейте колеги търся начин да оптимизирам изваждането на чесъна,но досега нямам успех. пробвал съм с нож на трактора отстрани,отзад,но....\r\nвсе нещо не се получава.мисля си за картофовадачка,но не знам дали няма да набива главите.Знам че гърците имат някакви машини, но не съм виждал.ако някой знае грамотен начин да пише.
  • R
    Продавам картофовадачна машина -полска
  • V
    приятелю, вярвам че ми мислиш доброто затова те наричам така. на десктопа ми има 7 чешитъа машини за изваждане на чесън от най най до обикновения нож. да ама обикновения нож нищо не прави а сложните машини няма кой да ги плати нали знаеш условията за зеленчукопроизводсто. добре поне че цената е добра иначе и аз да съм избягал на някъде
  • трябват ти валяци за да издърпват чесъна ----помисли и се надявам че ще изобретиш нещо!желая ти успех
  • Благодаря за информацията
  • V
    най близката зеленчукова борса-ако не беше анонимен можеше да те светна къде е .роден съм и израсъл на чесъна и повече от 1500 кг от декар не съм виждал средно 700-800 кг при добра агротехника.
  • А може ли да кажете колко е добива от дк на чесана и къде мога да видя информация за пазар и др
  • ами нещо такова дали ще свърши работа, сигурно може да се направи за по малко от 2000 долара http://uk.alibaba.com/product/370884408-garlic-and-peanut-havester.html
  • V
    машината е китайска и ме притеснява транспорта. плюс това като я гледам не се различава много от конвеционалната картофовадачка. скоро имаше обява в сайта за една 2000 лв. не са много плюс това хеи я гурция за резервни части просто не знам дали ще върши работа. напатил съм се от неща дето не са за това което ги искам и после се чудя какво да ги правя.
  • Ако е от европейския съюз няма мита. Данък също няма, освен ако имаш регистрация по ДДС. Питаш за транспорта. Зависи къде е машината, ама гледам, че цената е в US долари и да не вземеш да се дигнеш до щатите за една картофовадачка.
  • V
    колега, от къде мога да получа техническите и данни и кой може да ми я внесе колко излиза транспорта, митото и данъка [podkup]
  • http://uk.alibaba.com/product/375888415-Eco-friendly-Garlic-Harvester.html
  • kolega struva 2000 dolara i e leko kitaiska,ama pak vajen e reultata nali
  • наскоро гледах в инстита по овощарство асеновград ДТ-75 с нож за вадене на овошки.то принципа е режеш под чесана и после го дрпаш нагоре
  • колега щом френската работи добре не ли наи лесно и просто да се копират основните и показатели и от подрчни матеряли да се зглоби нещо подобно
  • V
    колеги, като попитах за грамотен начин за вадене на чесън нямам предвид ерме-франция наистина машините са добри,но..... трябват декарии пари тази машина като я гледам не е по малко от стотина хиляди при неясния пазар(тази година е добър, но я си помислете че догодина отворят границата да пълнят партиините каси-вече се е случвало) на мен ми трябва нещо по първобитно което да посвършва работа. а с циганите нямам никакъв проблем при нас са възпитани, готини и не крадат освен това не обичат да се гърми по тях с 12 калибър(за всеки случай с по дребни сачми) давайте идеи

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Почвени проби и анализиране на получените данни

За да Ви помогнем да установите, в каква степен това уникално почвено разнообразие се отра...

61 0

Инспекция на посевите чрез заснемане с дрон

Събираме точни данни на ниво растение, използвайки високо прецизен дрон с интегрирана мул...

32 0

избор на тръбно ролкова поливна машина

Hri100: Аз съм най-доволен от Окмис.Вносител е фирма Новита прим.

162 1

Мулчер-тава

Здравейте,колеги! Интересувам се от такъв тип мулчер-тава ,който може да сподели малко пов...

574 0

Пръскане по въздух - делтапланер или самолет

Iancho: колега делтапланер не ти трябва най добре е с хеликоптер

1155 3